Özelleştirme Mağdurları 4/C'li Geçici Personel Web Sitesi

25 Mayıs 2011 Çarşamba

Özelleştirme Mağdurları 4/C lilerden Başbakana Mektup


Özelleştirme Mağdurları 4/C lilerden Başbakana Mektup
Sözleşmeli 4-C Çalışanlar Derneği (SÖZ-DER) Başkanı Erkan Börekçi Başbakandan yardım istedi ve Hükümetin artık sayıları 44 bini bulan 4/C lilerin feryatlarını duyması gerektiğini belirtti. Börekçi, 4/C’lilerin artık dayanacak güçlerinin kalmadığını belirtti.
Börekçi, Başbakan Erdoğan’a gönderdiği mektupta özelleştirme şaşkınlığı içinde olan arkadaşlarının bazı siyası ve sivil toplum örgütleri tarafından istismar edildiklerini belirterek, Başbakanın kendilerini anlamalarını istedi. Şu an kamuda çalışan özelleştirme mağdurlarının hayatlarının ikinci şokunu yaşadıklarını savunan Börekçi, iş yerleri özelleşen ve kamu kuruluşlarında istihdam edilen, aynı işi yapmalarına rağmen diğer çalışanlar ile farklı muameleye tabii tutulan 4/C’lilerin artık dayanma güçlerinin kalmadıklarını belirtti. Börekçi, arkadaşlarının şaşkınlık içerisinde olduklarını aile yardımı, döner sermaye ödemeleri ve ek ödemelerden yararlanamadıklarını, aynı mesai yapmalarına rağmen kurumların ödemiş olduğu mesai ücretlerinden dahi yararlanamadıklarını, bu durumun da kendilerinin moral ve motivasyonlarını bozduğunu belirterek, aile sorumluluklarını yerine getirmekte zorlandıklarını, çalışma süresi nedeniyle 11 ay çalıştıklarını ancak asgari ücret düzeyinde maaş aldıklarını belirtti.
Türkiye’de seçimler nedeni ile meydanlarda 2023 yılı ile ilgili projeler açıklayan siyasi iktidarın 4/C’li çalışanlara da müjde vermesini isteyen Börekçi, verilecek müjdenin yaklaşık 44 bini bulan arkadaşlarının hayat bulmalarını sağlayacağını söyledi.
AKŞAM
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |
Bu Haberi Paylaş:

1 yorum:

  1. Özelleştirme madurları (4/c li)yüzlrcesi psikolojik desdek almaya başladı anti deprasyon tabletleriyle ayakta duruyorlar yine bir çoğu psikolojik durumdan İŞ ĞÖREMEZLİK RAPORU ALARAK EMEKLİ OLDU BU SAYIDA GÜNDEN GÜNE ARTIYOR KADRO FELAN VERMELERİNE GEREK YOK ZAMAN İÇİNDE HEPSİ TELEF OLUR KALAN SAĞLAR BİZİMDİR ''ALLAH HERŞEYİ HAKKIYLA BİLENDİR''ZERRE KADAR İYİLİK VE KÖTÜLÜK HESAP GÜNÜNDE SORGULANACAKTIR KISA SALTANAT İÇİN SONSUZ ALEM TERKEDENLER DÜŞÜNSÜN

    YanıtlaSil

Değerli ziyaretçilerimiz sitemizde yorumlarınızın yayınlanabilmesi için yapılan yorumların konu ne olursa olsun hakaret veya beddua içermemesi gerekmektedir. Bu tarz söylemler cevap hakkı doğurmakta sitemizi zan altında bırakmaktadır. Kesinlikle hakaret veya beddua içeren yorumlar yayınlanmıyacaktır. Yorum yayınlanma süresi 1 saat ile 1 gün arasında değişmektedir.

Öne Çıkan Yayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 4/C Çalışanları 4/B Kadrolarına Alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 4/C Çalışanları 4/B Kadrolarına Alınacak Binlerce taşeron işçinin ve 4/C çalışanlarının günlerdir merakla bekledi...

Sitemiz Eski 4/c Haberleri

Son 4/C Haberleri

EMAİL ADRESİNİZİ GİRİN, 4/C HABERLERİMİZİ BİLDİRELİM.

Copyright © 4/C Çalışanları Web Sitesi | Powered by Blogger

Design by ThemePacific | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com