Özelleştirme Mağdurları 4/C'li Geçici Personel Web Sitesi

5 Mayıs 2011 Perşembe

DPB nin Sözleşmeli Personel ve 4/C lilerin Süt İzni Konusundaki Görüşü


Devlet Personel Başkanlığının Sözleşmeli Personel ve 4/C lilerin Süt İzni Konusundaki Görüşü
Türk Sağlık Sen'in başvurusu üzerine Devlet Personel Başkanlığının vermiş olduğu hukuki görüş adeta bir şok etkisi yapmıştır. DPB nın vermiş olduğu görüşü belirten Sendika açıklamasına aşağıda yer verilmiştir.
Türk Sağlık-Sen'in sözleşmeli memurların süt izni ile görüş istediği başvurusuna cevap veren Devlet Personel Başkanlığı Torba yasa ile birlikte memurlar için analık iznini takip eden ilk altı ay için süt izninin üç saate çıkarılmasından sözleşmeli memurların yararlanamayacağını belirtti.
Devlet Personel Başkanlığı'nın yazısında Torba yasada yapılan değişiklikle devlet memurları kanununda kadın memura, çocuğunu emzirmesi için doğum sonrası analık izni süresinin bitim tarihinden itibaren ilk altı ayda günde 3 saat izin verileceğinin hüküm altına alındığına dikkat çekildi.
Sözleşmeli Personel çalıştırılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı'nda ise süt izninin ilk altı ay için 3 saat olacağına yönelik bir düzenleme olmadığı kaydedildi.
4/B'li sözleşmeli personelin ve 4/C'lilerin mevzuatta bir değişiklik yapılmadığı sürece üç saatlik süt izninden faydalanamayacakları ifade edildi.
Sözleşme Mağduru Bebeklerde Oldu.
Sözleşmeli istihdamın bebekler arasında da ayrım yapacak kadar vahim bir hal aldığını belirten Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci " Ailesinden çocuğundan ayrı düşen sözleşmeli anneler vardı. Şimdi bu süt iznindeki adaletsizlikle mağdur olan sözleşmeli annelerin sözleşme mağduru bebekleri oldu. Sözleşmeli istihdam bebekler arasında da ayrım yapacak kadar vahim bir hal almıştır. Bir an önce bu haksızlığa son verilerek bebekler annelerinden mahrum bırakılmamalıdır." dedi.”
Kamuhaber.net
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |
Bu Haberi Paylaş:

2 yorum:

  1. Bu noktada fazla söylenecek şey yok sanırım. Bu insanları vicdanları bırakıp gitmiştir diye düşünüyorum..

    YanıtlaSil
  2. kadroluların çocukları beyaz 4-c liler zenci farkımız bu 2 sınıf her zaman her yerde hakkımız sorulsun....

    YanıtlaSil

Değerli ziyaretçilerimiz sitemizde yorumlarınızın yayınlanabilmesi için yapılan yorumların konu ne olursa olsun hakaret veya beddua içermemesi gerekmektedir. Bu tarz söylemler cevap hakkı doğurmakta sitemizi zan altında bırakmaktadır. Kesinlikle hakaret veya beddua içeren yorumlar yayınlanmıyacaktır. Yorum yayınlanma süresi 1 saat ile 1 gün arasında değişmektedir.

Öne Çıkan Yayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 4/C Çalışanları 4/B Kadrolarına Alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 4/C Çalışanları 4/B Kadrolarına Alınacak Binlerce taşeron işçinin ve 4/C çalışanlarının günlerdir merakla bekledi...

Sitemiz Eski 4/c Haberleri

Son 4/C Haberleri

EMAİL ADRESİNİZİ GİRİN, 4/C HABERLERİMİZİ BİLDİRELİM.

Copyright © 4/C Çalışanları Web Sitesi | Powered by Blogger

Design by ThemePacific | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com