Özelleştirme Mağdurları 4/C'li Geçici Personel Web Sitesi

16 Mayıs 2011 Pazartesi

4/C lilere Verilecek Aile Yardımı İmzaya Açıldı


4/C lilere Verilecek Aile Yardımı İmzaya Açıldı
4/C li geçici personele aile yardımı için düğmeye basıldı.657 sayılı Yasanın 4/C maddesine göre çalışan personele de Aile Yardımı yapılmasını sağlayacak Bakanlar Kurulu kararı imzaya açıldı.
Bilindiği gibi 6111 sayılı Torba Yasa ile sözleşmeli personele de Aile Yardımı yapılması için düzenleme yapılmıştı. Ancak, Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile 4/C personeli kapsam dışında bırakılmıştı.
Açılan davada 4/C statüsünde çalışan geçici personelin de, tıpkı 4/B statüsündeki sözleşmeli personel gibi, hemen hemen aynı hükümleri içerir idari hizmet sözleşmelerine dayalı olarak çalıştırılmakta olduğu belirtilerek, aile yardımı açısından farklılık getirilmesi ile sözleşmeli personele tanınan aile yardımının geçici personele tanınmamasının, maddi ve hukuki temeli bulunmayan bir ayrımcılık göstergesi olduğu belirtilmişti.
Dava devam ederken , Başbakanlık tarafından hazırlanan karar ile 657 sayılı Yasanın 4/C maddesine göre çalışan personelin de aile yardımından yararlanması sağlanıyor. Söz konusu kararın Bakanlar Kurulu üyelerinin imzasına açıldığı bilgisi alınmıştır. Kararın Haziran ayındaki maaşlara yetişmesi beklenmektedir.
Diğer sözleşmeli personele 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren verilen Aile Yardımının yürürlük tarihinin Haziran’dan başlaması halinde dava sonucu geriye dönük Aile Yardımını da faiziyle birlikte alanabilecektir.

Kaynak:Haksen

Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |
Bu Haberi Paylaş:

5 yorum:

 1. genel kurullar yeni üyeler akp ye oy nah alırsınız 4/c liden 4/c liler safınıza geçin akp atama büroları hak sen ve memur sen buralardan kurumları ele geçiriyorlar bu sendikaların emekle aşla işi yok aynı akp gibi bunlara sandıklarda gereken dersi verelim bu sendikaları bırakın keskte buluşalım

  YanıtlaSil
 2. la bunlar hacca gittiklerinde oy kullanıyolar sahte imzayla isteseler bir günde çıkarırlar sahte imzalarla bakanlar kurulu kararını akp yandaşına oğullarına bide gevura çalar verir kamu malını uyanın 4/c liler işe git eve gel yat uyu uyu 4/c li gerçi akp sizede bu oynuda bu rolü vermiş neyapacaksınız örgütlenmeyi rafamı bıraktınız memur sen hak sen yandaş sendikalardan kurtullun abdest almadan namaz kılıyo bunlar irtica deyince millet hopluyo irticanının anlamı dini kendi çıkarı için kullanan yani akp ve yalakaları kul hakkı çalan fırıldaklar

  YanıtlaSil
 3. bu verilecek olan hakların hepsi bu vatandaşlarda vardı ellerinden zorla aldılar şimdi bu insanlara sanki yeni birşeler veriyor görünüp seçim malzemesi yapılıyor vatandaş ne olup bittiğini bilyor

  YanıtlaSil
 4. hukumetimiz ayırım olmaz diyorsa sadece belirli kesime tahhut zaten ayırımcılıktır.oyleyse tum kesime hitap etmek ayırımcılıgı ortadan kaldırır hemde insanın vicdanını rahatlatır.oyleyse haydi bakalım ayırımcılıga sooonnn.oh bee vicdanım rahatladı.

  YanıtlaSil
 5. MAVİ SAKAL DEDİ Kİ...
  2002 DEN BERİ, AMPULLER GECE GÜNDÜZ AÇIK KALDI. HEPİMİZ ÇOK AĞIR FATURALAR ÖDEDİK.
  BU AMPULLERİ 12 HAZİRANDA TASARRUFLUSU İLE DEĞİŞTİRELİM ARKADAŞLAR,HEPİMİZ BU FATURALLARDAN NASİBİMİZİ ALDIK ARTIK DEĞİŞTİRME ZAMANI DIR.

  MAVİ SAKAL AKHİSAR...

  YanıtlaSil

Değerli ziyaretçilerimiz sitemizde yorumlarınızın yayınlanabilmesi için yapılan yorumların konu ne olursa olsun hakaret veya beddua içermemesi gerekmektedir. Bu tarz söylemler cevap hakkı doğurmakta sitemizi zan altında bırakmaktadır. Kesinlikle hakaret veya beddua içeren yorumlar yayınlanmıyacaktır. Yorum yayınlanma süresi 1 saat ile 1 gün arasında değişmektedir.

Öne Çıkan Yayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 4/C Çalışanları 4/B Kadrolarına Alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 4/C Çalışanları 4/B Kadrolarına Alınacak Binlerce taşeron işçinin ve 4/C çalışanlarının günlerdir merakla bekledi...

Sitemiz Eski 4/c Haberleri

Son 4/C Haberleri

EMAİL ADRESİNİZİ GİRİN, 4/C HABERLERİMİZİ BİLDİRELİM.

Copyright © 4/C Çalışanları Web Sitesi | Powered by Blogger

Design by ThemePacific | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com