Türk Eğitim Sen 4/C Çalışanları Kadroya Geçirilmelidir.
Türk Eğitim Sen Giresun Şube Başkanı Arif Çetinkaya nın 4/C Açıklaması
Türk Eğitim Sen Giresun Şube Başkanı Arif Çetinkaya 4/C li Geçici Personel statüsünde çalışanlar için vereceğimiz mücadele, kadro alana kadar devam edecektir dedi.
Türk Eğitim-Sendikası Giresun Şube Başkanı Arif Çetinkaya, "Gücünü eğitim çalışanlarından alan sendikamızın hak, hukuk adalet mücadelesi ve çalışanlar için elde ettiği kazançlar devam edecektir" dedi.
Çetinkaya, yaptığı açıklamada, 4/B kapsamında çalışan sözleşmeli öğretmenlerin kadro haklarını almayı başardıklarını, sözleşmeli eğitim çalışanlarının kadroya geçişleri sırasında hak kaybına uğramamaları için gerekli girişimlerde bulunduklarını ve konuyu takip edeceklerini belirtti.
Türk Eğitim-Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na yaptıkları girişimlerin yanında eylemlerle de konuyu sürekli gündemde tuttuklarını ifade eden, Çetinkaya, şunları kaydetti:
"Ankara Hipodrom'dan Sıhhiye'ye kadar yürüyüşümüz ve Sıhhiye'deki Abdi İpekçi Parkı'nda yaptığımız miting, Milli Eğitim Bakanlığı önündeki yaptığımız sözleşmelilere verilen sözlerin tutulmamasını protesto eylemi ve Ankara'da yaptığımız eylemimiz sonuç verdi. Allah'a şükürler olsun ki sözleşmelilerin kadro hakkını elde ettik. Gücünü eğitim çalışanlarından alan sendikamızın hak, hukuk adalet mücadelesi ve çalışanlar için elde ettiği kazançlar devam edecektir.
Şimdi Sıra 4/C statüsünde çalışan Geçici Personel arkadaşlarımızın kadroya geçirilmesine gelmiştir. 4/C Statüsünde çalışan ve yıllardır mağduriyet yaşayan arkadaşlarımızın da bir an önce kadroya geçirilmesi için yaptığımız mücadelemiz devam edecektir, yılmadan, bıkmadan, usanmadan ve sürekli olarak verdiğimiz bu mücadelemiz de, inşallah arkadaşlarımızın kadro hakkının alınması ile sonuçlanacaktır.
Sondakika.com
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |

4/C lilere de Kadro Verilsin Adalet Yerini Bulsun
Türkiye Gazetesi yazarlarından Behçet FAKİHOĞLU 4/C lilerin yaşadığı sorunları gazetesinde dile getirdi ve 4/C li personellerin gönderdiği yazıları Türkiye Gazetesinde yayınladı.
Bizler, KPSS ile, devlete ait Elektrik Dağıtım Şirketleri’nde, 4857 sayılı kanuna tabi kadrolu kamu personeli olarak çalışmakta iken, çalıştığımız kurumun özelleştirilmesi sonucunda, 4-C “kısmi zamanlı geçici sözleşmeli personel” statüsüne geçmek mecburiyetinde kaldık. 657 sayılı kanunun 4-B statüsüne göre çalışan personellerden en büyük farkımız da bu mecburiyettir.
4-B’li personeller, şartlarını bilerek kabul ettikleri ve bunun sonucunda imzaladıkları bir sözleşme ile işe başlarken; çoğunluğu üniversite mezunu olan ve Türkiye genelinde sayıları en fazla 5 bin olan bizler ise, başka çaremiz olmadığı için bu statüye geçtik.
4-C statüsünde çalıştığımız süre içerisinde, hiçbir yan ödeme, fazla mesai, döner sermaye gibi ödemeleri alamadığımız gibi, maaşlarımız da diğer memur ve sözleşmeli memur olarak çalışanlarla kıyaslanamayacak kadar düşüktür. İş güvencemiz bulunmamakla birlikte, yılda bir ay ücretsiz izine sevk edilmekteyiz hiçbir sosyal ve mali hakkımız bulunmamaktadır.
Çalıştığımız kurumlarda yapabileceğimiz işin tanımı olmadığı için, müdürlerimizin inisiyatifine bağlı olarak, her türlü işi yapabileceğimiz veya yapamayacağımız ayırımı gözetilmeksizin çalıştırılmaktayız.
Sözleşmeli memur pozisyonunda çalışan personeller, bizim gibi 4-C’li statüde çalışan personellere göre, her türlü sosyal ve ekonomik haklarda, bizlerden katbekat üstünken, sözleşmeli personellerin kadroya alınıp, bizim kadro dışı bırakılmamız, büyük bir umutla bekleyen yaklaşık 50 bin 4-C’liyi hayal kırıklığına uğratmıştır.
Bu konunun tekrar gündeme alınıp, artık dayanma gücü kalmayan 50 bine yakın mağdur 4-C’li personellerin de kadroya alınıp, adaletin yerini bulacağına olan güvenimiz tamdır.
Bülent Şahin-GİRESUN
Bizim için bu işi çözün
Özelleşen ve özelleşme aşamasında olan TEDAŞ ve bağlı Şirketlerindeki 1191 Sendika Üyesi Yapılmayan (kapsam dışı) personeliz. Daha önce Çay-Kur’da yapıldığı gibi, 4 yıllık fakülte mezunu, sendika üyesi olmayan işçilerin, 399 sayılı KHK’ye tabi sözleşmeli personel olarak atanmasını istiyoruz.
Kanun Hükmünde Kararname kapsamına bizleri de dahil ederek; 1 -Enerji Bakanlığı’nın hazırlayıp, 10.02.2010 tarih ve B.15.0.HKM.10.01/680 sayılı yazı ile Başbakanlığa gönderdiği “Kapsam dışı personelin 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye Tabi Sözleşmeli Pozisyonlara Atanmaları Hakkında Kanun Tasarısı”nın kanunlaşması, ya da;
2 -12/07/2007 tarih 26520 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Kanun Hükmünde Kararname marifetiyle, ÇAY-KUR’daki aynı statüde çalışanlar için yapılan yasal düzenlemenin, bizler için de tesis edilmesini istiyoruz.
Mağdur eski TEDAŞ çalışanları
Atanmayı bekleyen öğretmenler!
Ben 32 yaşında, evli ve 2 çocuk babası, 2002 yılından beri atanamayan Beden Eğitimi Öğretmeniyim. Hayatımı zor şartlar altında kazanıyorum. Şu anda bir lokantada garsonluk yaparak evimi geçindirmeye çalışıyorum. Bu cümleleri yazarken içim burkuluyor. En çok da zoruma giden ne, biliyor musunuz? Lokantaya öğretmenler gelince, onların masasına servis açarken içimdeki hisleri bir bilmenizi isterdim. Bir başka arkadaşımı aradım, oto yıkamada çalışıyormuş. Bir başkasını aradım, o da toptancıda mal hamallığı yapıyormuş...
Bizi de görün artık, çok zor durumdayız....
Necmettin Sarı
Türkiye Gazetesi
Behçet FAKİHOĞLU
Haberin kaynağı için aşağıdaki linki tıklayınız.
Türkiye Gazetesinin 4/C lilere de Kadro Verilsin Adalet Yerini Bulsun Başlıklı Haberini Okumak İçin Bu Linki Tıklayınız
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |

4/C li Çalışanlara Kadro Çalışması
Yenişafak Gazetesi, Hükümetin seçim sonrası 107 bin 4/C liye Müjde...Hükümetin 4/C liye Kadro vereceği yönünde haber yayınladı.
Gazetenin haberine göre yılda 11 ay çalışıp 1 ay izin yapan ve kadrosu bulunmayan 4/C li çalışanlara kadro verilecek. Şu anda 4/C kadrosunda bulunan 107 bin kişinin seçim sonrası kadroya geçileceği öğrenildi. 4/C'liler arasında Tekel işçilerinden, Meclis'te çalışan hizmetlilere, bazı bakanlıklarda çalışan 4/C'lilerden 4/C'li imamlara ve Kur'an Kurslarında öğretmenlik yapan 4/C'lere kadar birçok kurumdaki çalışanları kapsıyor. 107 bin kişiyi kapsayan kadro olayı için Maliye Bakanlığı ile birlikte Başbakanlık ve Personel Daire Başkanlığı bu konuda çalışma yürütüyor. Çalışmaların en kısa sürede tamamlanıp, bu çalışanlara kadro verilmesi bekleniyor.
BAŞBAKAN TALİMAT VERDİ
Başbakana 4/C'li personelin yoğun bir talebi olmuştu. Başbakan , seçim gezileri çerçevesinde gittiği her ilde bu konuda yoğun bir taleple karşılaştı. Mağduriyetleri birinci elden duyan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu konunun çözülmesi için talimat verdi. Başbakan Erdoğan'ın bu talimatları üzerine 4/C'lilerin kadroya alınması için çalışma başlatıldı ve çalışmalar seçimlerden sonra sonuçlanacak. 4/C'lilere seçimlerden hemen sonra kadro verilmesi bekleniyor.
Kaynak:www.yenişafak.com.tr
Haberin tamamını okumak için aşağıdaki linki tıklayın.
Yenişafak Gazetesi 4/C li 107 Bin Kişiye Müjde Başlıklı Haberinin Tamamını Okumak İçin Bu Linki Tıklayınız
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |

12 Haziran 2011 Genel Seçiminde Meclise Giren Milletvekilleri İsim Listesi
2011 Milletvekili Genel Seçimlerinin ardından 24. Dönemde Meclise giren tüm partilerin Milletvekillerinin isimleri belli oldu.İşte 2011 Genel Seçimlerinin ardından 2.Dönemde Meclis'e giren Milletvekillerinin isimleri...
12 Haziran Genel Seçimi sonrasında Türkiye Büyük Millet Meclisine girmeye hak kazanan Milletvekillerinin isimleri aşağıda sunulmuştur.

ADANA (14)
AK Parti: 6 CHP: 4 MHP: 3 BAĞ.: 1
AK Parti: Ömer Çelik, Mehmet Necati Çetinkaya, Necdet Ünüvar, Fatoş Gürkan, Ali Küçükaydın, Mehmet Şükrü Erdinç
CHP: Osman Faruk Loğoğlu, Ümit Özgümüş, Turgay Develi, Ali Demirçalı
MHP: Muharrem Varlı, Ali Halaman, Seyfettin Yılmaz
BAĞ.: Murat Bozlak


ADIYAMAN (5)
AK PARTİ: 4 CHP: 1
AK Parti: Ahmet Aydın, Mehmet Metiner, Muhammed Murtaza Yetiş, Mehmet Erdoğan
CHP: Salih Fırat


AFYONKARAHİSAR (5)
AK PARTİ: 3 CHP: 1 MHP: 1
AK Parti: Veysel Eroğlu, Sait Açba, Halil Ürün
CHP: Ahmet Toptaş
MHP: Kemalettin Yılmaz


AĞRI (4)
AK PARTİ: 3 BAĞ.: 1
AK Parti: Mehmet Kerim Yıldız, Ekrem Çelebi, Fatma Salman Kotan
BAĞ: Halil Aksoy


AMASYA (3)
AK PARTİ: 2 CHP: 1
AK Parti: Naci Bostancı, Avni Erdemir
CHP: Ramis Topal


ANKARA (31)
AK PARTİ: 17 CHP: 10 MHP: 4
BİRİNCİ BÖLGE
AK Parti: Ali Babacan, Bülent Gedikli, Reha Denemeç, Tülay Selamoğlu, Haluk Özdalga, Yalçın Akdoğan, Fatih Şahin, Ülker Güzel
CHP: Sencer Ayata, Emrehan Halıcı, Emine Ülker Tarhan, Aylin Nazlıaka, Bülent Kuşoğlu, Levent Gök
MHP: Tuğrul Türkeş, Zuhal Topçu

İKİNCİ BÖLGE
AK Parti: Cemil Çiçek, Haluk İpek, Salih Kapusuz, Nurdan Şanlı, Ahmet İyimaya, Cevdet Erdöl, Zelkif Kazdal, Emrullah İşler, Seyit Sertçelik
CHP: Gülsün Bilgehan, İzzet Çetin, Sinan Aygün, Gökhan Günaydın
MHP: Mustafa Erdem, Özcan Yeniçeri


ANTALYA (14)
AK PARTİ: 6 CHP: 5 MHP: 3
AK Parti: Vecdi Gönül, Mevlüt Çavuşoğlu, Menderes Türel, Sadık Badak, Hüseyin Samani, Gökçen Enç
CHP: Deniz Baykal, Osman Kaptan, Gürkut Acar, Yıldıray Sapan, Arif Bulut
MHP: Tunca Toskay, Mehmet Günal, Yusuf Ziya İrbeç


ARTVİN (2)
AK PARTİ: 1 CHP: 1
AKP: İsrafil Kışla
CHP: Uğur Bayraktutan


AYDIN (7)
AK PARTİ: 3 CHP: 3 MHP: 1
AK Parti: Mehmet Erdem, Semiha Öğüş, Gültekin Kılınç
CHP: Bülent Tezcan, Metin Lütfi Baydar, Osman Aydın
MHP: Ali Uzunırmak


BALIKESİR (8)
AK PARTİ: 4 CHP: 3 MHP: 1
AK Parti: Ahmet Edip Uğur, Mehmet Cemal Öztaylan, Tülay Babuşçu, Ali Aydınlıoğlu
CHP: Namık Havutça, Nedret Akova, Haluk Ahmet Gümüş
MHP: Ahmet Duran Bulut


BİLECİK (2)
AK PARTİ: 1 MHP: 1
AK Parti: Fahrettin Poyraz
MHP: Bahattin Şeker


BİNGÖL (3)
AK PARTİ: 2 BAĞ.: 1
AK Parti: Cevdet Yılmaz, Eşref Taş
BAĞ: İdris Baluken


BİTLİS (3)
AK PARTİ: 2 BAĞ.: 1
AK Parti: Vedat Demiröz, Vahit Kiler
BAĞ: Hüsamettin Zenderlioğlu


BOLU (3)
AK PARTİ: 2 CHP: 1
AKP: Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü
CHP: Tanju Özcan


BURDUR (3)
AK PARTİ: 2 CHP: 1
AK Parti: Bayram Özçelik, Hasan Hami Yıldırım
CHP: Ramazan Kerim Özkan


BURSA (18)
AK PARTİ: 11 CHP: 5 MHP:2
AK Parti: Bülent Arınç, Mustafa Öztürk, Hüseyin Şahin, Canan Candemir Çelik, İsmet Su, Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Hakan Çavuşoğlu, İsmail Aydın, Tülin Kara, Bedrettin Yıldırım, Önder Matlı
CHP: Sena Kaleli, Turhan Tayan, İlhan Demiröz, Aykan Erdemir, Kemal Ekinci
MHP: İsmet Büyükataman, Necati Özensoy


ÇANAKKALE (4)
AK PARTİ: 2 CHP: 2
AK Parti: Mehmet Daniş, İsmail Kaşdemir
CHP: Ali Sarıbaş, Serdar Soydan


ÇANKIRI (2)
AK PARTİ: 2
AKP: İdris Şahin, Hüseyin Filiz


ÇORUM (4)
AK PARTİ: 3 CHP: 1
AK Parti: Salim Uslu, Cahit Bağcı, Murat Yıldırım
CHP: Tufan Köse


DENİZLİ (7)
AK PARTİ: 4 CHP: 2 MHP: 1
AK Parti: Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar, Nurcan Dalbudak
CHP: Adnan Keskin, İlhan Cihaner
MHP: Emin Haluk Ayhan


DİYARBAKIR (11)
AK PARTİ: 5 BAĞ.: 6
AK Parti: Mehmet Mehdi Eker, Mehmet Galip Ensarioğlu, Mine Lök Beyaz, Mehmet Süleyman Hamzaoğulları, Cuma İçten
BAĞ: Leyla Zana, Emine Ayna, Altan Tan, Hatip Dicle, Nursel Aydoğan, Şerafettin Elçi


EDİRNE (3)
AK PARTİ: 1 CHP: 2
AK Parti: Mehmet Müezzinoğlu
CHP: Recep Gürkan, Kemal Değirmendereli


ELAZIĞ (5)
AK PARTİ: 4 MHP: 1
AK Parti: Zülfü Demirbağ, Şuay Alpay, Faruk Septioğlu, Sermin Balık
AK Parti: Enver Erdem


ERZİNCAN (2)
AK PARTİ: 1 CHP: 1
AK Parti: Sebahattin Karakelle
CHP: Muharrem Işık


ERZURUM (6)
AK PARTİ: 5 MHP: 1
AK Parti: Recep Akdağ, Adnan Yılmaz, Fazilet Dağcı Çığlık, Cengiz Yavilioğlu, Muhyettin Aksak
MHP: Oktay Öztürk


ESKİŞEHİR (6)
AK PARTİ: 3 CHP: 2 MHP: 1
AK Parti: Nabi Avcı, Salih Koca, Ülker Can
CHP: Süheyl Batum, Kazım Kurt
MHP: Ruhsar Demirel


GAZİANTEP (12)
AK PARTİ: 9 CHP: 2 MHP: 1
AK Parti: Hüseyin Çelik, Fatma Şahin, Şamil Tayyar, Abdullah Nejat Koçer, Mehmet Sarı, Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, İbrahim Halil Mazıcıoğlu, Ali Şahin
CHP: Mehmet Şeker, Ali Serindağ
MHP: Edip Semih Yalçın


GİRESUN (4)
AK PARTİ: 3 CHP: 1
AK Parti: Nurettin Canikli, Mehmet Geldi, Adem Tatlı
CHP: Selahattin Karaahmetoğlu


GÜMÜŞHANE (2)
AK PARTİ: 2
AK Parti: Kemalettin Aydın, Feramuz Üstün


HAKKÂRİ (3)
BAĞIMSIZ: 3
BAĞIMSIZ: Selahattin Demirtaş, Adil Kurt, Esat Canan


HATAY (10)
AK PARTİ: 5 CHP: 4 MHP: 1
AK Parti: Sadullah Ergin, Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Adem Yeşildal, Hacı Bayram Türkoğlu
CHP: Mehmet Ali Ediboğlu, Mevlüt Dudu, Refik Eryılmaz, Hasan Akgöl
MHP: Adnan Şefik Çirkin


ISPARTA (4)
AK PARTİ: 2 CHP: 1 MHP: 1
AK Parti: Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel
CHP: Ali Haydar Öner
MHP: Süleyman Nevzat Korkmaz


MERSİN (11)
AK PARTİ: 4 CHP: 4 MHP: 2 BAĞ.: 1
AK Parti: Mehmet Zafer Çağlayan, Ahmet Tevfik Uzun, Nebi Bozkurt, Çiğdem Münevver Ökten
CHP: Aytuğ Atıcı, Vahap Seçer, İsa Gök, Ali Rıza Öztürk
MHP: Mehmet Şandır, Ali Öz
BAĞIMSIZ: Ertuğrul Kürkçü


İSTANBUL (85)
AK PARTİ: 45 CHP: 29 MHP: 8 BAĞ.:3
BİRİNCİ BÖLGE
AK Parti: Recep Tayyip Erdoğan, Egemen Bağış, İdris Güllüce, Erol Kaya, Mihrimah Belma Satır, Mustafa Ataş, Muhammed Çetin, İsmet Uçma, Gürsoy Erol, Alev Dedegil, Mehmet Domaç, Osman Boyraz, Oktay Saral, Metin Külünk, Ahmet Berat
CHP: Gürsel Tekin, Osman Taney Korutürk, Mehmet?Akif Hamzaçebi, Ayşe Eser Danışoğlu, Şafak Pavey, İhsan?Özkes, Fatma Nur Serter, Mahmut Tanal, Müslim Sarı, Celal Dinçer, Kadir Gökmen?Öğüt
MHP: Engen Alan, Bülent Didinmez, Durmuşali Torlak
BAĞIMSIZ: Sebahat Tuncel

İKİNCİ BÖLGE
Ak Parti: Nimet Çubukçu, Ayşe Nur Bahçekapılı, Burhan Kuzu, Ekrem Erdem, Volkan Bozkır, İbrahim Yiğit, Ahmet Kutalmış Türkeş, İsmail Safi, Türkan Dağoğlu, Şirin Ünal, Sevim Savaşer, Hüseyin Bürge, Osman Aşkın Bak, Ahmet Haldun Ertürk, Ahmet Baha Öğütken.
CHP: Kemal Kılıçdaroğlu, Bihlun Tamaylıgil, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Aydın Ağan Ayaydın, Sedef Küçük, Ercan Cengiz,Haluk Eyidoğan, Aykut Erdoğdu, Melda Onur.
MHP: Murat Başesgioğlu, Celal Adam
BAĞIMSIZ: Sırrı Süreyya Önder

ÜÇÜNCÜ BÖLGE
Ak Parti: Ömer Dinçer, Abdülkadir Aksu, Ünal Kaçır, Hakan Şükür, Halide İncekara, Mustafa Şentop, Feyzullah Kıyıklık, Tülay Kaynarca, Nureddin Nebati, Mehmet Doğan Kubat, Bülent Turan, Mehmet Muş, Gülay Dalyan, Enver Yılmaz, Harun Karaca.
CHP: Erdoğan Toprak, Umut Oran, Süleyman Çelebi, Osman Oktay Ekşi, Binnaz Toprak, Sabahat Akkiraz, Faik Tunay, Ali Özgündüz, Ferit Mevlük Aslanoğlu.
MHP: Meral Akşener, Atilla Kaya, Mehmet Taytak.
BAĞIMSIZ: Abdullah Levent Tüzel


İZMİR (26)
AK PARTİ: 11 CHP: 13 MHP: 2
BİRİNCİ BÖLGE
AK Parti: Ertuğrul Günay, Mehmet Tekelioğlu, İlhan İşbilen, İlknur Denizli, Ali Aşlık, Rıfat Sait
CHP: Güldal Mumcu, Rıza Türmen, Oğuz Oyan, Musa Çam, Hülya Güven, Erdal Aksünger
MHP: Oktay Vural

İKİNCİ BÖLGE
AK Parti: Binali Yıldırım, Aydın Şengül, Erdal Kalkan, Nesrin Ulema, Hamza Dağ
CHP: Alaattin Yüksel, Mustafa Balbay, Mehmet Ali Susam, Rahmi Aşkın Türeli, Aytun Çıray, Birgül Ayman Güler, Mustafa Moroğlu
MHP: Ahmet Kenan Tanrıkulu


KARS (3)
AK PARTİ: 2 BAĞ.: 1
AK Parti: Ahmet Arslan, Yunus Kılıç
BAĞ: Mülkiye Birtane


KASTAMONU (3)
AK PARTİ: 2 MHP: 1
AK Parti: Hakkı Köylü, Mustafa Gökhan Gülşen
MHP: Emin Çınar


KAYSERİ (9)
AK PARTİ: 7 CHP: 1 MHP: 1
AK Parti: Taner Yıldız, Sadık Yakut, Mustafa Elitaş, Yaşar Karayel, Pelin Gündeş Bakır, Ahmet Öksüzkaya, İsmail Tamer
CHP: Mehmet Şevki Kulkuloğlu
MHP: Yusuf Halaçoğlu


KIRKLARELİ (3)
AK PARTİ: 1 CHP: 2
AK Parti: Şenol Gürşan
CHP: Mehmet Kesimoğlu, Turgut Dibek


KIRŞEHİR (2)
AK PARTİ: 2
AK Parti: Abdullah Çalışkan, Muzaffer Aslan


KOCAELİ (11)
AK PARTİ: 7 CHP: 3 MHP: 1
AK Parti: Nihat Ergün, Fikri Işık, Sibel Gönül, Muzaffer Baştopçu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Ali Okur
CHP: Hurşit Güneş, Mehmet Hilal Kaplan, Haydar Akar
MHP: Lütfü Türkan


KONYA (14)
AK PARTİ: 11 CHP: 1 MHP: 2
AK Parti: Ahmet Davutoğlu, Kerim Özkul, İlhan Yerlikaya, Ayşe Türkmenoğlu, Cem Zorlu, Hüseyin Üzülmez, Mustafa Baloğlu, Mustafa Kabakcı, Gülay Samancı, Mustafa Akış, Harun Tüfekçi
CHP: Atilla Kart
MHP: Faruk Bal, Mustafa Kalaycı


KÜTAHYA (5)
AK PARTİ: 4 MHP: 1
AK Parti: Soner Aksoy, Hasan Fehmi Kinay, İdris Bal, Vural Kavuncu
MHP: Alim Işık


MALATYA (6)
AK PARTİ: 5 CHP: 1
AK Parti: Mahmut Mücahit Fındıklı, Mustafa Şahin, Öznur Çalık, Hüseyin Cemal Akın, Ömer Faruk Öz
CHP: Veli Ağbaba


MANİSA (10)
AK PARTİ: 5 CHP: 3 MHP: 2
AK Parti: Hüseyin Tanrıverdi, Recai Berber, Uğur Aydemir, Muzaffer Yurttaş, Selçuk Özdağ
CHP: Hasan Ören, Özgür Özel, Sakine Öz
MHP: Sümer Oral, Erkan Akçay


K. MARAŞ (8)
AK PARTİ: 6 CHP: 1 MHP: 1
AK Parti: Mehmet Sağlam, Nevzat Pakdil, Mahir Ünal, Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu, Sevde Bayazıt Kaçar, Sıtkı Güvenç
CHP: Durdu Özbolat
MHP: Mesut Dedeoğlu


MARDİN (6)
AK PARTİ: 3 BAĞ.: 3
AK Parti: Muammer Güler, Gönül Bekin Şahkulubey, Abdurrahim Akdağ
BAĞ: Ahmet Türk, Gülser Yıldırım, Erol Dora


MUĞLA (6)
AK PARTİ: 2 CHP: 3 MHP: 1
AK Parti: Ali Boğa, Yüksel Özden
CHP: Tolga Çandar, Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan
MHP: Mehmet Erdoğan


MUŞ (4)
AK PARTİ: 2 BAĞ.: 2
AK Parti: Faruk Işık, Muzaffer Çakar
BAĞ: Sırrı Sakık, Demir Çelik


NEVŞEHİR (3)
AK PARTİ: 3
AK Parti: Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider


NİĞDE (3)
AK PARTİ: 2 CHP: 1
AK Parti: Alpaslan Kavaklıoğlu, Ömer Selvi
CHP: Doğan Şafak


ORDU (6)
AK PARTİ: 5 CHP: 1
AK Parti: İdris Naim Şahin, Mustafa Hamarat, Fatihhan Ünal, İhsan Şener, Harun Çakır
CHP: İdris Yıldız


RİZE (3)
AK PARTİ: 3
AK Parti: Hayati Yazıcı, Hasan Karal, Nusret Bayraktar


SAKARYA (7)
AK PARTİ: 5 CHP: 1 MHP: 1
AK Parti: Hasan Ali Çelik, Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli, Ayşenur İslam, Ali İhsan Yavuz
CHP: Engin Özkoç
MHP: Münir Kutluata


SAMSUN (9)
AK PARTİ: 6 CHP: 2 MHP: 1
AK Parti: Mustafa Demir, Suat Kılıç, Cemal Yılmaz Demir, Tülay Bakır, Akif Çağatay Kılıç, Ahmet Yeni
CHP: Haluk Koç, İhsan Kalkavan
MHP: Cemalettin Şimşek


SİİRT (3)
AK PARTİ: 2 BAĞ.: 1
AK Parti: Afif Demirkıran, Osman Ören
BAĞ: Gültan Kışanak


SİNOP (2)
AK PARTİ: 1 CHP: 1
AK Parti: Mehmet Ersoy
CHP: Engin Altay


SİVAS (5)
AK PARTİ: 4 CHP: 1
AK Parti: İsmet Yılmaz, Mesude Nursuna Memecan, Hilmi Bilgin, Ali Turan
CHP: Malik Ecder Özdemir


TEKİRDAĞ (6)
AK PARTİ: 2 CHP: 3 MHP: 1
AK Parti: Tevfik Ziyaeddin Akbulut, Özlem Yemişçi
CHP: Faik Öztrak, Candan Yüceer, Emre Köprülü
MHP: Bülent Belen


TOKAT (5)
AK PARTİ: 3 CHP: 1 MHP: 1
AK Parti: Zeyid Aslan, Şükrü Ayalan, Dilek Yüksel
CHP: Orhan Düzgün
MHP: Reşat Doğru


TRABZON (6)
AK PARTİ: 4 CHP: 1 MHP: 1
AK Parti: Faruk Nafiz Özak, Erdoğan Bayraktar, Aydın Bıyıklıoğlu, Safiye Seymanoğlu
CHP: Mehmet Volkan Canalioğlu
MHP: Koray Aydın


TUNCELİ (2)
CHP: 2
CHP: Kamer Genç, Hüseyin Aygün


ŞANLIURFA (12)
AK PARTİ: 10 BAĞ.: 2
AK Parti: Faruk Çelik, Seyit Eyyüpoğlu, Mehmet Kasım Gülpınar, Mehmet Akyürek, Zeynep Karahan Uslu, Halil Özcan, Mahmut Kaçar, Abdulkadir Emin Önen, Yahya Akman, Abdulkerim Gök
BAĞIMSIZ: İbrahim Ayhan, İbrahim Binici


UŞAK (3)
AK PARTİ: 2 CHP: 1
AK Parti: İsmail Güneş, Mehmet Altay
CHP: Dilek Akagün Yılmaz


VAN (8)
AK PARTİ: 4 BAĞ.: 4
AK Parti: Burhan Kayatürk, Fatih Çiftci, Mustafa Bilici, Gülşen Orhan
BAĞIMSIZ: Kemal Akdaş, Aysel Tuğluk, Özdal Üçer, Nazmi Gür


YOZGAT (4)
AK PARTİ: 3 MHP: 1
AK Parti: Bekir Bozdağ, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer
MHP: Sadir Durmaz


ZONGULDAK (5)
AK PARTİ: 3 CHP: 2
AK Parti: Köksal Toptan, Erdal Candan, Özcan Ulupınar
CHP: Mehmet Haberal, Ali İhsan Köktürk


AKSARAY (3)
AK PARTİ: 3
AK Parti: Ali Rıza Alaboyun, Ruhi Açıkgöz, İlknur İnceöz


BAYBURT (1)
AK PARTİ: 1
AK Parti: Bünyamin Özbek


KARAMAN (2)
AK PARTİ: 2
AK Parti: Lütfi Elvan, Mevlüt Akgün


KIRIKKALE (3)
AK PARTİ: 3
AK Parti: Beşir Atalay, Oğuz Kağan Köksal, Ramazan Can


BATMAN (4)
AK PARTİ: 2 BAĞ.: 2
AK Parti: Mehmet Şimşek, Ziver Özdemir
BAĞIMSIZ: Ayla Akat Ata, Bengi Yıldız


ŞIRNAK (4)
AK PARTİ: 1 BAĞ.: 3
AK Parti: Mehmet Emin Dindar
BAĞIMSIZ: Hasip Kaplan, Selma Irmak, Faysal Sarıyıldız


BARTIN (2)
AK PARTİ: 1 CHP: 1
AK Parti: Yılmaz Tunç
CHP: Rıza Yalçınkaya


ARDAHAN (2)
AKP: 1 CHP: 1
AK Parti: Orhan Atalay
CHP: Ensar Öğüt


IĞDIR (2)
MHP: 1 BAĞ.: 1
MHP: Sinan Oğan
BAĞIMSIZ: Pervin Buldan


YALOVA (2)
AK PARTİ: 1 CHP: 1
AK Parti: Temel Coşkun
CHP: Muharrem İnce


KARABÜK (2)
AK PARTİ: 2
AK Parti: Mehmet Ali Şahin, Osman Kahveci


KİLİS (2)
AK PARTİ: 2
AK Parti: Fuat Karakuş, Ahmet Salih Dal


OSMANİYE (4)
AK PARTİ: 2 MHP: 2
AK Parti: Suat Önal, Durdu Mehmet Kastal
MHP: Devlet Bahçeli, Hasan Hüseyin Türkoğlu

Milliyet
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |

İllere ve İlçelere Göre Seçim Sonuçları Haritalı
12 Haziran Genel Seçimi sonuçlandı.Hangi parti hangi il ve ilçelerede ne kadar oy aldı.Kaç tane Milletvekili hangi partiden Meclise girdi.Bütün bunların cevaplarını haritalı olarak yayınlıyoruz.
Haritanın üzerine gelerek istediğiniz il, ilçe, seçim bölgesini yakınlaştırın sonuçları anında inceleyin.
Aşağıda bulunan harita üzerinde istediğiniz bölgeyi yakınlaştırarak anlık seçim sonuçlarını bölgenize hatta ilçenize göre inceleyebilirsiniz.

İllere göre ilçelere göre seçim sonuçları yukarıdaki haritadan görülebilir.
İLÇELER GENEL LİSTESİ
Kod İl Adı İlçe Sayısı İlçeler
001 ADANA 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
ALADAĞ CEYHAN ÇUKUROVA FEKE İMAMOĞLU KARAİSALI KARATAŞ KOZAN POZANTI SAİMBEYLİ SARIÇAM SEYHAN TUFANBEYLİ YUMURTALIK YÜREĞİR
002 ADIYAMAN 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
BESNİ ÇELİKHAN GERGER GÖLBAŞI KAHTA SAMSAT SİNCİK TUT
003 AFYONKARAHİSAR 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
BAŞMAKÇI BAYAT BOLVADİN ÇAY ÇOBANLAR DAZKIRI DİNAR EMİRDAĞ EVCİLER HOCALAR İHSANİYE İSCEHİSAR KIZILÖREN SANDIKLI SİNANPAŞA SULTANDAĞI ŞUHUT
004 AĞRI 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
DİYADİN DOĞUBAYAZIT ELEŞKİRT HAMUR PATNOS TAŞLIÇAY TUTAK
005 AMASYA 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
6 GÖYNÜCEK GÜMÜŞHACIKÖY HAMAMÖZÜ MERZİFON SULUOVA TAŞOVA
006 ANKARA 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
25 AKYURT ALTINDAĞ AYAŞ BALA BEYPAZARI ÇAMLIDERE ÇANKAYA ÇUBUK ELMADAĞ ETİMESGUT EVREN GÖLBAŞI GÜDÜL HAYMANA KALECİK KAZAN KEÇİÖREN KIZILCAHAMAM MAMAK NALLIHAN POLATLI PURSAKLAR SİNCAN ŞEREFLİKOÇHİSAR YENİMAHALLE
007 ANTALYA 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
19 AKSEKİ AKSU ALANYA DEMRE DÖŞEMEALTI ELMALI FİNİKE GAZİPAŞA GÜNDOĞMUŞ İBRADI KAŞ KEMER KEPEZ KONYAALTI KORKUTELİ KUMLUCA MANAVGAT MURATPAŞA SERİK
008 ARTVİN 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
7 ARDANUÇ ARHAVİ BORÇKA HOPA MURGUL ŞAVŞAT YUSUFELİ
009 AYDIN 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
16 BOZDOĞAN BUHARKENT ÇİNE DİDİM GERMENCİK İNCİRLİOVA KARACASU KARPUZLU KOÇARLI KÖŞK KUŞADASI KUYUCAK NAZİLLİ SÖKE SULTANHİSAR YENİPAZAR
010 BALIKESİR 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
18 AYVALIK BALYA BANDIRMA BİGADİÇ BURHANİYE DURSUNBEY EDREMİT ERDEK GÖMEÇ GÖNEN HAVRAN İVRİNDİ KEPSUT MANYAS MARMARA SAVAŞTEPE SINDIRGI SUSURLUK
011 BİLECİK 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
7 BOZÜYÜK GÖLPAZARI İNHİSAR OSMANELİ PAZARYERİ SÖĞÜT YENİPAZAR
012 BİNGÖL 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
7 ADAKLI GENÇ KARLIOVA KİĞI SOLHAN YAYLADERE YEDİSU
013 BİTLİS 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
6 ADİLCEVAZ AHLAT GÜROYMAK HİZAN MUTKİ TATVAN
014 BOLU 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
8 DÖRTDİVAN GEREDE GÖYNÜK KIBRISCIK MENGEN MUDURNU SEBEN YENİÇAĞA
015 BURDUR 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
10 AĞLASUN ALTINYAYLA BUCAK ÇAVDIR ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI KEMER TEFENNİ YEŞİLOVA
016 BURSA 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
17 BÜYÜKORHAN GEMLİK GÜRSU HARMANCIK İNEGÖL İZNİK KARACABEY KELES KESTEL MUDANYA MUSTAFAKEMALPAŞA NİLÜFER ORHANELİ ORHANGAZİ OSMANGAZİ YENİŞEHİR YILDIRIM
017 ÇANAKKALE 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
11 AYVACIK BAYRAMİÇ BİGA BOZCAADA ÇAN ECEABAT EZİNE GELİBOLU İMROZ LAPSEKİ YENİCE
018 ÇANKIRI 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
11 ATKARACALAR BAYRAMÖREN ÇERKEŞ ELDİVAN ILGAZ KIZILIRMAK KORGUN KURŞUNLU ORTA ŞABANÖZÜ YAPRAKLI
019 ÇORUM 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
13 ALACA BAYAT BOĞAZKALE DODURGA İSKİLİP KARGI LAÇİN MECİTÖZÜ OĞUZLAR ORTAKÖY OSMANCIK SUNGURLU UĞURLUDAĞ
020 DENİZLİ 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
18 ACIPAYAM AKKÖY BABADAĞ BAKLAN BEKİLLİ BEYAĞAÇ BOZKURT BULDAN ÇAL ÇAMELİ ÇARDAK ÇİVRİL GÜNEY HONAZ KALE SARAYKÖY SERİNHİSAR TAVAS
021 DİYARBAKIR 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
17 BAĞLAR BİSMİL ÇERMİK ÇINAR ÇÜNGÜŞ DİCLE EĞİL ERGANİ HANİ HAZRO KAYAPINAR KOCAKÖY KULP LİCE SİLVAN SUR YENİŞEHİR
022 EDİRNE 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
8 ENEZ HAVSA İPSALA KEŞAN LALAPAŞA MERİÇ SÜLOĞLU UZUNKÖPRÜ
023 ELAZIĞ 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
10 AĞIN ALACAKAYA ARICAK BASKİL KARAKOÇAN KEBAN KOVANCILAR MADEN PALU SİVRİCE
024 ERZİNCAN 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
8 ÇAYIRLI İLİÇ KEMAH KEMALİYE OTLUKBELİ REFAHİYE TERCAN ÜZÜMLÜ
025 ERZURUM 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
20 AŞKALE AZİZİYE ÇAT HINIS HORASAN İSPİR KARAÇOBAN KARAYAZI KÖPRÜKÖY NARMAN OLTU OLUR PALANDÖKEN PASİNLER PAZARYOLU ŞENKAYA TEKMAN TORTUM UZUNDERE YAKUTİYE
026 ESKİŞEHİR 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
14 ALPU BEYLİKOVA ÇİFTELER GÜNYÜZÜ HAN İNÖNÜ MAHMUDİYE MİHALGAZİ MİHALIÇÇIK ODUNPAZARI SARICAKAYA SEYİTGAZİ SİVRİHİSAR TEPEBAŞI
027 GAZİANTEP 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
9 ARABAN İSLAHİYE KARKAMIŞ NİZİP NURDAĞI OĞUZELİ ŞAHİNBEY ŞEHİTKAMİL YAVUZELİ
028 GİRESUN 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
15 ALUCRA BULANCAK ÇAMOLUK ÇANAKÇI DERELİ DOĞANKENT ESPİYE EYNESİL GÖRELE GÜCE KEŞAP PİRAZİZ ŞEBİNKARAHİSAR TİREBOLU YAĞLIDERE
029 GÜMÜŞHANE 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
5 KELKİT KÖSE KÜRTÜN ŞİRAN TORUL
030 HAKKARİ 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
3 ÇUKURCA ŞEMDİNLİ YÜKSEKOVA
031 HATAY 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
11 ALTINÖZÜ BELEN DÖRTYOL ERZİN HASSA İSKENDERUN KIRIKHAN KUMLU REYHANLI SAMANDAĞ YAYLADAĞI
032 ISPARTA 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
12 AKSU ATABEY EĞİRDİR GELENDOST GÖNEN KEÇİBORLU SENİRKENT SÜTÇÜLER ŞARKİKARAAĞAÇ ULUBORLU YALVAÇ YENİŞARBADEMLİ
033 MERSİN 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
13 AKDENİZ ANAMUR AYDINCIK BOZYAZI ÇAMLIYAYLA ERDEMLİ GÜLNAR MEZİTLİ MUT SİLİFKE TARSUS TOROSLAR YENİŞEHİR
034 İSTANBUL 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
39 ADALAR ARNAVUTKÖY ATAŞEHİR AVCILAR BAĞCILAR BAHÇELİEVLER BAKIRKÖY BAŞAKŞEHİR BAYRAMPAŞA BEŞİKTAŞ BEYKOZ BEYLİKDÜZÜ BEYOĞLU BÜYÜKÇEKMECE ÇATALCA ÇEKMEKÖY ESENLER ESENYURT EYÜP FATİH GAZİOSMANPAŞA GÜNGÖREN KADIKÖY KAĞITHANE KARTAL KÜÇÜKÇEKMECE MALTEPE PENDİK SANCAKTEPE SARIYER SİLİVRİ SULTANBEYLİ SULTANGAZİ ŞİLE ŞİŞLİ TUZLA ÜMRANİYE ÜSKÜDAR ZEYTİNBURNU
035 İZMİR 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
30 ALİAĞA BALÇOVA BAYINDIR BAYRAKLI BERGAMA BEYDAĞ BORNOVA BUCA ÇEŞME ÇİĞLİ DİKİLİ FOÇA GAZİEMİR GÜZELBAHÇE KARABAĞLAR KARABURUN KARŞIYAKA KEMALPAŞA KINIK KİRAZ KONAK MENDERES MENEMEN NARLIDERE ÖDEMİŞ SEFERİHİSAR SELÇUK TİRE TORBALI URLA
036 KARS 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
7 AKYAKA ARPAÇAY DİGOR KAĞIZMAN SARIKAMIŞ SELİM SUSUZ
037 KASTAMONU 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
19 ABANA AĞLI ARAÇ AZDAVAY BOZKURT CİDE ÇATALZEYTİN DADAY DEVREKANİ DOĞANYURT HANÖNÜ İHSANGAZİ İNEBOLU KÜRE PINARBAŞI SEYDİLER ŞENPAZAR TAŞKÖPRÜ TOSYA
038 KAYSERİ 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
16 AKKIŞLA BÜNYAN DEVELİ FELAHİYE HACILAR İNCESU KOCASİNAN MELİKGAZİ ÖZVATAN PINARBAŞI SARIOĞLAN SARIZ TALAS TOMARZA YAHYALI YEŞİLHİSAR
039 KIRKLARELİ 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
7 BABAESKİ DEMİRKÖY KOFÇAZ LÜLEBURGAZ PEHLİVANKÖY PINARHİSAR VİZE
040 KIRŞEHİR 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
6 AKÇAKENT AKPINAR BOZTEPE ÇİÇEKDAĞI KAMAN MUCUR
041 KOCAELİ 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
12 BAŞİSKELE ÇAYIROVA DARICA DERİNCE DİLOVASI GEBZE GÖLCÜK İZMİT KANDIRA KARAMÜRSEL KARTEPE KÖRFEZ
042 KONYA 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
31 AHIRLI AKÖREN AKŞEHİR ALTINEKİN BEYŞEHİR BOZKIR CİHANBEYLİ ÇELTİK ÇUMRA DERBENT DEREBUCAK DOĞANHİSAR EMİRGAZİ EREĞLİ GÜNEYSINIR HADİM HALKAPINAR HÜYÜK ILGIN KADINHANI KARAPINAR KARATAY KULU MERAM SARAYÖNÜ SELÇUKLU SEYDİŞEHİR TAŞKENT TUZLUKÇU YALIHÜYÜK YUNAK
043 KÜTAHYA 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
12 ALTINTAŞ ASLANAPA ÇAVDARHİSAR DOMANİÇ DUMLUPINAR EMET GEDİZ HİSARCIK PAZARLAR SİMAV ŞAPHANE TAVŞANLI
044 MALATYA 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
13 AKÇADAĞ ARAPGİR ARGUVAN BATTALGAZİ DARENDE DOĞANŞEHİR DOĞANYOL HEKİMHAN KALE KULUNCAK PÜTÜRGE YAZIHAN YEŞİLYURT
045 MANİSA 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
15 AHMETLİ AKHİSAR ALAŞEHİR DEMİRCİ GÖLMARMARA GÖRDES KIRKAĞAÇ KÖPRÜBAŞI KULA SALİHLİ SARIGÖL SARUHANLI SELENDİ SOMA TURGUTLU
046 KAHRAMANMARAŞ 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
9 AFŞİN ANDIRIN ÇAĞLAYANCERİT EKİNÖZÜ ELBİSTAN GÖKSUN NURHAK PAZARCIK TÜRKOĞLU
4cmagdurlari.blogspot.com illere göre 2011 seçim sonuçları
047 MARDİN 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
9 DARGEÇİT DERİK KIZILTEPE MAZIDAĞI MİDYAT NUSAYBİN ÖMERLİ SAVUR YEŞİLLİ
048 MUĞLA 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
11 BODRUM DALAMAN DATÇA FETHİYE KAVAKLIDERE KÖYCEĞİZ MARMARİS MİLAS ORTACA ULA YATAĞAN
049 MUŞ 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
5 BULANIK HASKÖY KORKUT MALAZGİRT VARTO
050 NEVŞEHİR 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
7 ACIGÖL AVANOS DERİNKUYU GÜLŞEHİR HACIBEKTAŞ KOZAKLI ÜRGÜP
051 NİĞDE 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
5 ALTUNHİSAR BOR ÇAMARDI ÇİFTLİK ULUKIŞLA
052 ORDU 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
18 AKKUŞ AYBASTI ÇAMAŞ ÇATALPINAR ÇAYBAŞI FATSA GÖLKÖY GÜLYALI GÜRGENTEPE İKİZCE KABADÜZ KABATAŞ KORGAN KUMRU MESUDİYE PERŞEMBE ULUBEY ÜNYE
053 RİZE 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
11 ARDEŞEN ÇAMLIHEMŞİN ÇAYELİ DEREPAZARI FINDIKLI GÜNEYSU HEMŞİN İKİZDERE İYİDERE KALKANDERE PAZAR
054 SAKARYA 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
16 ADAPAZARI AKYAZI ARİFİYE ERENLER FERİZLİ GEYVE HENDEK KARAPÜRÇEK KARASU KAYNARCA KOCAALİ PAMUKOVA SAPANCA SERDİVAN SÖĞÜTLÜ TARAKLI
055 SAMSUN 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
17 19 MAYIS ALAÇAM ASARCIK ATAKUM AYVACIK BAFRA CANİK ÇARŞAMBA HAVZA İLKADIM KAVAK LADİK SALIPAZARI TEKKEKÖY TERME VEZİRKÖPRÜ YAKAKENT
4cmagdurlari.blogspot.com illere göre 2011 seçim sonuçları 056 SİİRT 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
6 AYDINLAR BAYKAN ERUH KURTALAN PERVARİ ŞİRVAN
057 SİNOP 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
8 AYANCIK BOYABAT DİKMEN DURAĞAN ERFELEK GERZE SARAYDÜZÜ TÜRKELİ
058 SİVAS 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
16 AKINCILAR ALTINYAYLA DİVRİĞİ DOĞANŞAR GEMEREK GÖLOVA GÜRÜN HAFİK İMRANLI KANGAL KOYULHİSAR SUŞEHRİ ŞARKIŞLA ULAŞ YILDIZELİ ZARA
059 TEKİRDAĞ 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
8 ÇERKEZKÖY ÇORLU HAYRABOLU MALKARA MARMARAEREĞLİSİ MURATLI SARAY ŞARKÖY
060 TOKAT 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
11 ALMUS ARTOVA BAŞÇİFTLİK ERBAA NİKSAR PAZAR REŞADİYE SULUSARAY TURHAL YEŞİLYURT ZİLE
061 TRABZON 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
17 AKÇAABAT ARAKLI ARSİN BEŞİKDÜZÜ ÇARŞIBAŞI ÇAYKARA DERNEKPAZARI DÜZKÖY HAYRAT KÖPRÜBAŞI MAÇKA OF SÜRMENE ŞALPAZARI TONYA VAKFIKEBİR YOMRA
062 TUNCELİ 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
7 ÇEMİŞGEZEK HOZAT MAZGİRT NAZIMİYE OVACIK PERTEK PÜLÜMÜR
4cmagdurlari.blogspot.com illere göre 2011 seçim sonuçları
063 ŞANLIURFA 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri 10 AKÇAKALE BİRECİK BOZOVA CEYLANPINAR HALFETİ HARRAN HİLVAN SİVEREK SURUÇ VİRANŞEHİR
064 UŞAK 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
5 BANAZ EŞME KARAHALLI SİVASLI ULUBEY
065 VAN 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
11 BAHÇESARAY BAŞKALE ÇALDIRAN ÇATAK EDREMİT ERCİŞ GEVAŞ GÜRPINAR MURADİYE ÖZALP SARAY
066 YOZGAT 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
13 AKDAĞMADENİ AYDINCIK BOĞAZLIYAN ÇANDIR ÇAYIRALAN ÇEKEREK KADIŞEHRİ SARAYKENT SARIKAYA SORGUN ŞEFAATLİ YENİFAKILI YERKÖY
067 ZONGULDAK 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
5 ALAPLI ÇAYCUMA DEVREK EREĞLİ GÖKÇEBEY
068 AKSARAY 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
6 AĞAÇÖREN ESKİL GÜLAĞAÇ GÜZELYURT ORTAKÖY SARIYAHŞİ
069 BAYBURT 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
2 AYDINTEPE DEMİRÖZÜ
070 KARAMAN 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
5 AYRANCI BAŞYAYLA ERMENEK KAZIMKARABEKİR SARIVELİLER
071 KIRIKKALE 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
8 BAHŞİLİ BALIŞEYH ÇELEBİ DELİCE KARAKEÇİLİ KESKİN SULAKYURT YAHŞİHAN
072 BATMAN 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
5 BEŞİRİ GERCÜŞ HASANKEYF KOZLUK SASON
073 ŞIRNAK 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
6 BEYTÜŞŞEBAP CİZRE GÜÇLÜKONAK İDİL SİLOPİ ULUDERE
074 BARTIN 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
3 AMASRA KURUCAŞİLE ULUS
075 ARDAHAN 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
5 ÇILDIR DAMAL GÖLE HANAK POSOF
076 IĞDIR 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
3 ARALIK KARAKOYUNLU TUZLUCA
077 YALOVA 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
5 ALTINOVA ARMUTLU ÇINARCIK ÇİFTLİKKÖY TERMAL
078 KARABÜK 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
5 EFLANİ ESKİPAZAR OVACIK SAFRANBOLU YENİCE
079 KİLİS 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
3 ELBEYLİ MUSABEYLİ POLATELİ
080 OSMANİYE 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
6 BAHÇE DÜZİÇİ HASANBEYLİ KADİRLİ SUMBAS TOPRAKKALE
081 DÜZCE 2011 Genel Seçim Sonuçları İlçeleri
7 AKÇAKOCA CUMAYERİ ÇİLİMLİ GÖLYAKA GÜMÜŞOVA KAYNAŞLI YIĞILCA
Kaynak:Memuruz.Biz
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |

Başbakanın NTV de Yayınlanan Programdaki 4/C Yorumu (Video)
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim öncesi son röportajını 10/06/2011 tarihinde Ağrıdan canlı olarak yayınlanan NTV kanalında yaptı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Oğuz Haksever, Nermin Yurteri, Nilgün Balkaç ve Ruşen Çakır sorularını yanıtladı.
Kamuda ve Belediyede çalışan, Maliye denetmenlerinin durumu, sözleşmelilerin durumu ne olacak çok sayıda e posta alıyoruz bu şekilde sorulardan, şeklinde bir soru sorulduktan sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan;
Ağırlığını Kitler ve Belediyelerin oluşturduğu 107 bin civarında bir personel var.Bunlar 4/C de... Bunların da buradan 4/B ye veya 4/A ya alınması bir yasa değişikliği gerektiriyor. Şu andaki kararname ile bu olamıyor. Onun için seçim sonrası bunun üzerinde de bir çalışmayı yapmak ve bir yasal düzenleme ile İnşallah bunlarıda çözerek, bu olayıda bir temize çıkarmayı hedefliyoruz dedi.
Başbakanın son seçim röportajında NTV ekranlarında söylemiş olduğu 4/C hakkındaki yorumunu yayınlıyoruz.Başbakanın 4/C videosu.

Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |

Başbakan NTV de 10 haziran 2011
BAŞBAKAN NTV’DE
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan NTV’nin Sorularını Yanıtlıyor.
Başbakan Erdoğan,12 Haziran öncesinde son ropörtajını NTV’ye veriyor… Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ağrı’dan canlı yayında NTV’nin sorularını yanıtlayacak.Saat 20.10'da NTV Başbakan NTV' de Tartışma Prime-Time
4/C li personellerin soru yağmuru başbakanın son proğramında devam etmesi lazım.Bu son şans bir daha seçim öncesi proğramı olmayacağı için tüm 4/C lilerin konuya hassas davranıp sorunlarını ve kadro isteklerini başbakana iletmeleri açısından NTV yetkililerine baskı yapması gerekiyor.
Başbakan soruları yanıtlıyor!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ağrı'dan canlı yayında NTV'nin sorularını yanıtlıyor. Oğuz Haksever, Nermin Yurteri, Nilgün Balkaç ve Ruşen Çakır soruyor, Başbakan Erdoğan yanıtlıyor.
"Seçime doğru meydanların yükselen tansiyonunu nasıl değerlendiriyor?", "Kampanya dönemi nasıl geçti?", "Seçimden nasıl bir sonuç bekliyor?", "Eğer koltuğu tekrar devralırsa ilk icraatı ne olacak?", "Türkiye'yi nasıl bir yeni anayasa bekliyor?", "Başkanlık sistemi hakkında ne düşünüyor?", "Güneydoğu sorununun çözümü için atılacak adımlar neler olacak?"
Tüm bu soruların yanıtı, bu programda cevap buluyor.
NTV İletişim e-posta adresi:
ntv@ntv.com.tr
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |

Başbakanın CNN Türk Kanalındaki 4/C Açıklaması (Video)
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan CNN Türk kanalında canlı yayınlanan Liderler Zirvesi programda 4/C sorusunu yanıtladı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 08/06/2011 çarşamba tarihinde CNN Türk Kanalında yayınlanan Liderler Zirvesi programının finaline saat 23.00’da katıldı.4/C ve özelleştirme mağdurları sorularını yanıtladı.
Başbakan Erdoğan 4/C lilerinde 4/A kadrosuna alımı gibi bir düzenleme olabilir mi?sorusuna:
Bunların durumları çok farklı, bunun üzerinde gerçekten detay bir bilgim yok. Ama çalışmayı arkadaşlarımız yapıyorlar. Önümüze sunacaklar sunduktan sonra değerlendirmesini yaparız dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın CNN Türk Kanalındaki 4/C açıklaması video görüntüleri


(4cmagdurlari.blogspot.com)
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bu Akşam ATV Kanalında
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu akşam ATV de canlı olarak yayınlanacak olan Başbakan İle Gündem Özel proğramına katılacak.
09 Haziran 2011 Perşembe gecesi saat 23:00 de yayına girecek olan programda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Genel Seçime 2 gün kala ATV ekranlarında gazetecilerin sordukları soruları yanıtlayacak. Bu nedenle bütün 4/C li geçici personellere büyük iş düşüyor.Aşağıda verilen iletişim telefon ve e-posta adreslerinden 4/C için bir çalışma yapılması yönünde ATV kanalına telefon ve mail yağmuru gerekiyor. 4/C nin Türkiyenin gündemininden düşmemesi ve 4/C sorununun çözümü için bu akşam ATV kanalını mail ve telefon yağmuruna tutalım.
Türkiye'nin Genel seçimine iki gün kala Başbakan Atv'ye konuk olacak; Erdoğan Aktaş, Mehmet Barlas, Erdal Şafak soracak başbakan Erdoğan seçim tahminini bakış açısını seçim sonrası Türkiye'sini anlatacak.
Başbakan ile Gündem Özel bu akşam Atv'de!
ATV kanalı iletişim telefon ve mail adresi
Telefon: 0 216-474 20 20
E-posta: iletisim@atv.com.tr
ATV Canlı yayını internetten izlemek için buraya tıklayın.
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |

Başbakanın 4/C ve Özelleştirme Mağdurları Sorularına Verdiği Cevaplar
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan CNN Türk kanalında canlı yayınlanan Liderler Zirvesi programda 4/C ve Özelleştirme Mağdurları sorularına yanıt verdi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 08/06/2011 çarşamba tarihinde CNN Türk Kanalında yayınlanan Liderler Zirvesi programının finaline saat 23.00’da katıldı.4/C ve özelleştirme mağdurları sorularını yanıtladı.
Başbakan Erdoğan 4/C lilere de 4/B liler gibi bir çalışma yapılacakmı sorusuna:
Seçimden sonra bakacaklarını söyledi ve ekledi, Onların durumları çok farklı, farklı bir statüdeler. Şu an itibariyle herhangi bir bilgiye sahip değilim ama arkadaşlar üzerinde çalışıyorlar. Çalışma biter dosyayı önümüze koyarlar ve o zaman konuyu değerlendiririz dedi.
Başbakan Erdoğan Özelleştirme mağdurlarıyla ilgili bir çalışma olacakmı sorusuna ise:
Özelleştirme mağduru yoktur, kim özelleştirme mağduru dediyse bunların hepsinin hakları özelleştirme yasası çerçevesinde kendilerine verilmiştir.Bakın kimseye kaydı hayat şartı ile iş verilmez.Yani size belli süre önceden biliyorsunuz haber verilir bu müessese kapanıyor, özel sektörü kasdediyorum. Ne yapar hemen size ihbar tazminatını öder, kıdeminiz ne ise kıdem tazminatını verir ve ondan sonra emekli olarak emekliliğini doldurduysa emekli maaşını değilse gisersiniz başka yerde iş bulursunuz kendinize şimdi bu herde böyledir.Niye herkes devlet devlet devlet diyor.Çünkü devlete şöyle kapağı bir attınmı emekli olana kadar ordasın böyle bakmışlardır.Özelleştirmede de bakın biz belli bir süre koyuyoruz.Şu kadar zaman burdaki personeli çıkarmıyacaksın kendisi arzu etmediği sürece 2 sene 3 sene neyse ve genelde böyle veriliyor. Şimdi bunlara ihbar tazminatları veriliyor, kıdem tazminatları veriliyor ve tüm bunlara rağmen mağdur, nasıl mağdur oluyorsun kardeşim sen. O parayı aldın öbür parayı alıyorsun eline bir kısmının 30, bir kısmının 40, bir kısmının 50 böyle paralar geçiyor ve ondan sonra senin madem kabiliyetin var git bi başka yerde iş bul çalış orada belli bir parada aldın orda yeniden çalışmaya başla.Kimse bunu böyle düşünmüyor.Bunun üzerindende siyaset yapmaya gayret ediliyor.Bunları hep yaşadık.
Şimdi insanın özgüveni üzerinde oynamamak lazım ve kendi insanımızın özgüven sahibi olmasını sağlamak lazım.İhbar tazminatını alır kıdem tazminatını alır gider başka bir yerdede çalışabilir.İlla burada çalışılacak diyede bir şey yok.Önüde kapalı değil eğer yaşı müsaitse tekrar devletin başka bir kurumunda da görev alabilir veya özel sektörde de görev alabilir böyle bir yetişmiş insan olduğuna göre bunlarda olabilir onun için bizim şu anda özelleştirme mağduru diye önümüzde herhangi bir sorun yok. Yani burada tam anlamıyla özelleştirme sebebiyle işlerinden ayrılanların istismarı vardır.Ve bütün bunların hepsinide biz sendikalarla görüşerek yapmışızdır ve zamanlamasınıda sendikalarla yapmışızdır ve bütün sendikaların haberi vardır dedi.
(4cmagdurlari.blogspot.com)
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bu Akşam 08/06/2011 çarşamba tarihinde CNN Türk Kanalında
CNN Türk’te ekrana gelen Liderler Zirvesi’nin finaline bu akşam saat 22.00’de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan katılıyor.
Başbakandan daha net 4/C açıklaması duymak istiyorsanız tüm 4/C li çalışanların CNN Türk kanalına mail ve telefon yağmuruna tutmaları gerekmektedir.Gündemden düşmemek için 4/C sorununu tüm Türkiyenin daha iyi anlayabilmesi için aşağıda vereceğimi< iletişim adreslerinden mail atabilir ve telefon açabilirsiniz
Ak Parti Genel Merkezi’nden yapılacak "Liderler Zirvesi"nde, CNN Türk Haber Koordinatörü Yavuz Oğhan, CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat ve Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Metehan Demir ve Posta Gazetesi Ankara Temsilcisi Hakan Çelik soracak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yanıtlayacak.
CNN Türk Mail Adresleri:
kurumsaliletisim@cnnturk.com.tr
info@cnnturk.com.tr
internet-cnn@cnnturk.com.tr
CNN Türk İletişim Numaraları: Santral:0212 413 56 00
Kurumsal İletişim:0212 413 58 80
Haber Merkezi Faks:0212 413 58 50-51
Ankara Büro:0312 207 03 33
CNN TÜRK'le ilgili tüm görüş ve yorumlarınız için:0212 442 31 18
CNN Türk Canlı yayını internetten izlemek için buraya tıklayın.
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |

Başbakan 4/C lilerle İlgili Çalışma Başlattık
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, belediyelerde, KİT'lerde çalışan sözleşmeliler ve 4-C kapsamındakilerle ilgili müjde verdi ve bir çalışma başlattıklarını söyledi...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan katıldığı bir televizyon programında yeni bir müjde daha verdi...
Programda sözleşmelilere de yeni bir ümit ışığı doğdu.
Başbakan Erdoğan, 4B kapsamındaki sözleşmelilerin sorunlarının çözüldüğünü ve 4C kapsamındakilerle ilgili bir çalışma başlattıklarını söyledi.
Belediyelerde, KİT'lerde olanların durumunun çok farklı olduğunu anlatan Erdoğan, ''Onlar da 107 bin civarında, yanılmıyorsam. O konuyla ilgili yasal düzenleme yapmamız ayrıca gerecek. Üzerinde farklı bir çalışma gerekiyor. Arkadaşlarımıza gerekli talimatı verdik. Şu anda bu çalışmalar yapılıyor, öyle zannediyorum seçimden sonra o sorunu da gidermeye gayret edeceğiz'' dedi.
Kaynak: TRT
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |

Nurettin Canikliden 4/C Açıklaması
AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli seçimden sonra 4/C liler içinde çalışma yapacağız dedi.
Türkiye nin AK Parti iktidarı döneminde uyguladığı ve rant ekonomisini ortadan kaldıran ekonomik politikaların tekrar geriye döndürülmesi için dış basında.
CHP ye oy verin yönünde haberler yapılıyor dedi.
Canikli Gazi Caddesi nde esnafı ziyaret ederek yeni dönemde Giresun a yapmayı planladıkları hizmetler ve yatırımlar hakkında bilgi verdi.
AK Parti hükümetinin çalışma hayatında önemli icraatlar yaptığını ve yapmaya da devam edeceğini ifade eden Canikli Yaklaşık 205 bin vatandaşımızı 4B statüsünden 4A statüsüne getirip kadrolu yaptık. Bu çok önemli bir düzenlemeydi diye konuştu.
4C liler ile ilgili talepleri bildiklerini ve ilgili çalışmaları devam ettirdiklerini ifade eden Canikli şöyle devam etti.
Ancak onların durumu daha teknik olduğu için seçim sonrasında inşallah halledeceğiz. Zaten onların sayısı 4B lilerin bir hayli altında. Bütçe açısından bir yekun teşkil etmiyor. İnşallah onların sorunlarını da çözmüş olacağız. Şu anda teknik çalışmalar devam ediyor. Kanun hükmünde kararname ile yapılıp yapılamayacağı konusunda bir tartışma çıktı. O yüzden seçim öncesinde bunu gerçekleştiremiyoruz. İnşallah bu çalışmaları 4C li kardeşlerimiz için de tamamlayacağız.
ARTIK IMF DEN KREDİ VE TEKNİK DESTEK ALMIYORUZ
Canikli The Economist veya benzeri yayın organlarının CHP ye destek verme yönündeki yazıları uygulanan ekonomik politikaya bağladıklarını anlatarak şunları kaydetti.
Bugün uygulanan ekonomik politikanın temel özelliği 2008 yılının mayıs ayından itibaren IMF ye bağlı olmaksızın Türkiye ekonomisinin kendini yöneten konuma gelmesidir. 1961 yılında ilk kez IMF Türkiye ekonomisine müdahale etmeye başladı ve 2008 in mayıs ayına kadar şu veya bu şekilde bu durum devam etti. 2003 ten itibaren zayıflamıştı ancak 2008 in mayıs ayından itibaren IMF ile olan bu şekildeki ilişki tamamen ortadan kalktı. Artık IMF den ne kredi kullanıyoruz ne de teknik destek alıyoruz. Tamamen Türk milletinin evlatları tarafından Türkiye ekonomisi yönetiliyor. Ekonominin dışarıdan hiçbir teknik ve maddi destek almadan yönetilmesi bazılarının hoşuna gitmemiş olabilir. Uzun yıllardan beri Türkiye den sermaye aktarımı yoluyla kar transferi yoluyla büyük karlar elde eden yabancı finans kuruluşları ve yabancı yatırımcılar için de bu söylediğimiz değerlendirme geçerlidir.
Türkiye Cumhuriyeti nin 2002 yılında bütçe giderlerinin toplam yüzde 45 ini faiz olarak ödeme yaptığına işaret eden Canikli şöyle dedi.
Şimdi bu oran bugün yüzde 15 lere kadar düşmüştür ve bu çok ciddi bir azalmadır. Yıllık bazda 80-85 milyar liraya eski rakamla katrilyon liraya tekabül eder. Dolayısıyla bu kadar yüksek faiz geliri elde eden içeride ve dışarıdaki yatırımcılar muhtemelen rahatsızlık duymuş olabilirler eskiden kendilerine çok büyük kaynakların aktarıldığı dönemleri özlemiş olabilirler. Onun özlemleri içinde CHP ye oy verin yönünde talepleri olmuş olabilir. Bana en kuvvetle gelen ihtimal budur. Sonuç itibarıyla The Economist gibi dergilerin Türkiye nin kara kaşı karagözü hatırına bu tip önerilerde bulunduğuna inanmıyorum. Türkiye nin AK Parti hükümetleri döneminde uyguladığı ve rant ekonomisini ortadan kaldıran ekonomik politikaların tekrar geriye döndürülmesi için dış basında CHP ye oy verin yönünde haberler yapılıyor.

Sendikalar Kararlı 4/B Tamam Sırada 4/C Var
Devlet Memurları Kanunu'nda yapılan değişiklik sözleşmeli çalışanların bir bölümünün daimi kadroya geçmesini sağladı. Sendikalar 4/B olarak adlandırılan personelin kazanımını yeterli bulmadı amaç şimdi 4/C'nin ve taşeronlaştırmanın kaldırılması.Bu konuda tüm sendikaları tek tek göreve davet ediyoruz.4/C kamburunu kaldırmak için tüm sendikaların mücadeleye eotak olmaları şart.
Maliye Bakanlığı sözleşmeli personel pozisyonlarında çalışanlara, seçim müjdesi verdi. "Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararname", 4/B kapsamında çalışan sözleşmeli personele kadro yolunu açtı. Kanun hükmünde kararname (KHK) Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak 04 Haziran Cumartesi günü yürürlüğe girdi.
KHK ile 190 ile 200 bin sözleşmeli kamu personeli bu haktan yararlanabilecek. Kadro başvurusu için 30 günlük süre tanındı.
4/B ve 4/C'nin kaldırılması için yaklaşık 10 yıldır mücadele veren sendikalar, bu düzenlemeyi yeterli bulmadı.
Üstelik kararname bazı 4/B'lileri kapsam dışında bıraktı.
Örneğin haftanın veya ayın belli günlerinde görev yapan avukatlar ile üniversitelerin Ar-Ge projelerinde çalışan sözleşmeliler 4/B'li olmalarına karşın daimi kadroya geçemeyecekler.
TRT'de 4/B'li olarak çalışan phersonel de kapsam dışında. Çünkü TRT''nin sözleşmeli kadro esasına göre hazırlanmış kendi yasası bulunuyor.
4/A, 4/B, 4/C, 4/D nedir?
Sözleşme ve kadro durumunu belirten bu kısaltmalar, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun ilgili maddelerinin isimleri.
* 4A- İş garantisi bulunan klasik devlet memurlar. Toplu sözleşme hakları var, ama grev hakları bulunmuyor.
* 4B -Devletin ihtiyacına göre 12 aylık sözleşme ile alınıyor. Her yıl sözleşmelerinin yenilenmesi gerekiyor. Çalışma koşulları 4A'lılarla aynı olmasına rağmen özlük hakları itibarı ile 5510 sayılı sosyal sigortalar kanununa tabi bulunuyorlardı. Bu kapsamda öğretmenler başta olmak üzere doktorlar, hemşireler, laborantlar ile diyanet işleri başkanlığına bağlı vaiz, kuran öğreticisi ve imam gibi çalışanlar bulunuyor.
* 4C- Mevsimlik işçilerden oluşuyor. Özelleştirme sonrası işsiz kalanların da geçebildiği bu kadronun şartları Tekel Eylemleri sonrası düzeltildi. Bu kapsamda yaklaşık 100 bin çalışan bulunuyor.
* 4D - Daimi devlet işçileri oluyor. Tüm sendikal haklardan yararlanabiliyorlar.
"Seçim yatırımına kanmayız"
Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) 4/B'li çalışanların kadro hakkını alması üzerine yaptığı açıklamada "Hükümet kendi yarattığı bu tabloyu seçim yatırımına dönüştürme gayretindedir" denildi.
KESK, Devlet Planlama Başkanlığı (DPB) verilerini hatırlattı.
* DPB'ye göre, kamuda çalışan sözleşmeli personel sayısı AKP'nin iktidara geldiği 2002 yılında 195 bin iken, bu rakam 2010 yılında 309 bine ulaştı.
* 2002 yılında eğitim iş kolunda sözleşmeli ya da ücretli istihdam söz konusu değil iken, 2011 yılı itibarı ile 82 bin sözleşmeli öğretmen, 100 bine yakın ek ders karşılığı çalışan ücretli, vekil vb. adlar altında öğretmen istihdam ediliyor.
* 2002-2011 yılları arsında tüm iş kollarının yaklaşık yüzde 60'na yayılan taşeronlaştırma sonucu 6 milyona yakın insan iş güvencesinden yoksun bir şekilde çalıştırılıyor.
* 2002 yılında 11 bin taşeron işçinin olduğu sağlık iş kolunda 2011 yılında sadece Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalıştırılan taşeron işçi sayısı 118 bine ulaşmış durumda.
KESK bu veriler ışığında 4/B düzenlemesinin yetmeyeceğini, AKP'nin 4/C'yi de kaldırması gerektiğini hatırlattı.
Hekimler tamam, sıra ebelerin kazanımında
Türk Sağlık-Sen sözleşmeliler için ilk mitingi 24 Mayıs 2008'de gerçekleştirdi. O tarihte başlayan mücadele 15 bin sözleşmeli personelin kadro talebini TBMM'ye sunulduğu Mart 2009'da Kadromu İstiyorum kampanyasıyla sürdü.
4/B'nin yoğun olarak kullanıldığı kamu sağlık sektöründe mücadele veren Türk Sağlık-Sen, aile hekimliği uygulamasında ve üniversite hastanelerinde sözleşmeli çalıştırılan personelin kanun hükmünde kararnameden yararlanacağını duyurdu.
Sendikadan yapılan açıklamada "Burada tek eksiklik 4/C'lilerin ve vekil ebe hemşirelerin kapsam dışında bırakılmasıdır. Türk Sağlık-Sen olarak bu konuda mücadelemizi yoğun biçimde sürdüreceğiz" denildi.
70 bin öğretmene müjde
4/B kararnamesiyle kamuda sözleşmeli olarak çalışan yaklaşık 70 bin öğretmen daimi öğretmenlik kadrosuna geçecek. Eğitim-Sen ise yaptığı açıklamada kanun hükmünde kararnamede kadroya geçiş için 30 günlük başvuru süresi verildiği hatırlatıldı. Kadroya geçmek isteyen 4/B'li öğretmenler için dilekçe örneğini sitesine ekledi.
Belediye çalışanlarının kafası karışık
Belediye ve il özel idarelerinde sözleşmeli olarak çalıştırılan memurların yasal hakları, Mahalli İdarelerde Görev Yapan Personele İlişkin Hükümleri Düzenleyen 5393 Sayılı Kanun ile düzenleniyor.
4/B için çıkartılan kanun hükmünde kararname, bu 5393 Sayılı Kanunu anmadığı için "Mahalli idarelerdeki sözleşmeli personel kapsam dışında bırakıldı" yorumlarına neden oldu.
Mahalli idarelerde yer alan 16 bin 500 sözleşmeli personelin kapsam dışında kalması anlamına gelecek bu tereddüt, internette kampanya başlatılmasına neden oldu.
Bu konuda Belediye Ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Ben) bir açıklama yaparak açıklamayla Belediye ve İl Özel İdaresi Çalışanlarının da kadroya alındığını, bu konuda muğlâklık bulunmadığını açıkladı.
4/C kamunun kamburu
Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Genel Başkanı Yusuf Yazgan, kamudaki 4-A, 4-B, 4-C olarak düzenlenen farklı istihdam modellerinin başından beri yanlış olduğunu belirtti. 4/B'li sözleşmelilere verilen hakkın 4/C'lilere de verilmesi gerektiğini söyleyen Yazgan, "Başta Türkiye İstatistik Kurumu ve Adalet Bakanlığı olmak üzere birçok kurumda toplam 45 binin üzerinde 4-C'li personel çalışıyor. 4-C'li personelin iş güvencesi, askerlik dönüşü işe başlama, ücretsiz izin hakkı, eş, hastalık, eğitim nedeniyle atama gibi hakları bulunmuyor. Devletin üzerindeki 4-C kamburu ortadan kaldırılmalıdır" dedi.
Yazgan ayrıca bu karışıklık içinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nde çalışan spor uzmanları ve sözleşmeli antrenörleri için hiçbir çalışma yapılmadığını ve kapsam dışı bırakıldıklarını da hatırlattı.
Bianet.org
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

4C liler 30 Temmuz da Ankara da Büyük Yürüyüş Düzenleyecek
Sözleşmeli 4/C Çalışanlar Derneği (Sözder) Başkanı Erkan Börekçi, Ankara Abdi İpekçi Parkı'nda 30 Temmuz 2011 Cumartesi günü büyük bir yürüyüş düzenleyeceklerini bildirdi.
Börekçi, yaptığı yazılı açıklamada, yürüyüşte 2007 yılında 218 bin, 2011 yılında da 190 bin kişinin kadroya alınarak sadece 4/C özelleştirme mağdurlarının kapsam dışı bırakılmasını protesto edeceklerini belirtti.
30 Temmuz 2011 tarihinde ''Artık Yeter'' sloganlı büyük yürüş için çalışmalara başladıklarını ifade eden Börekçi, şunları kaydetti:
''Özelleştirme mağdurları intiharın eşiğinde, eşleri dul, çocukları yetim kalmakta. Sosyal bir yara olarak Türkiye'nin gündeminde kaldığı halde herkes kulaklarını tıkamış vaziyette. Özelleştirme mağdurlarının sorunlarının bitmesi için hepsinin intihar mı etmesi gerekiyor? Daha ne kadar özelleştirme mağdurlarının mağduriyetine seyirci kalınacak, onlar bu memleketin vatandaşı ve çalışanı değiller mi? Bu ülkede ışıkların söndüğü her akşam kaç çocuk ve annenin, sadece ekmek için babanın yolunu beklediğini biliyor musunuz? Ya kaç babanın evine ekmek götüremediği için evladının ve eşinin yüzüne utanarak, sıkılarak baba olmanın onurunu yaşayamadan baktığını biliyor musunuz? Özelleştirme mağdurlarına haksızlık yapmaya hakkınız var mı? Türkiye genelinden tüm 4C'li arkadaşlarımızı, ailelerini, yakınlarını ve bu haksızlık karşısında susmak istemeyen tüm vatandaşlarımızı büyük yürüyüşümüze bekliyoruz.''
Kaynak:http://www.memleket.com.tr/news_detail.php?id=103384&uniq_id=1312448826
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |

Büro Memur Sen Başbakanlığa 4/C Talebini İletti
Türkiyenin değişik bölgelerinden gelen 4/C li çalışanlar ve sözleşmeli spor uzmanı ve antrenörler Başbakanlık önünde mali ve özlük haklarımız verilsin, 4/C üvey evlat, ücret adaleti istiyoruz, 4/C liler kadro istiyor şeklinde dövizlerle tepkilerini dile getirdiler.Büro Memur-Sen'in organize ettiği eylemde sözleşmeli çalışanlar "Kadro" talebini hep bir ağızdan dile getirdi.
Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, 45 bin 4/C statüsünde çalışanlar ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nde mağduriyet yaşayan sözleşmeli spor uzmanları ve antrenörlerin kadroya geçirilmesini isteyerek, "4/C'lilerin, sözleşmeli spor uzmanlarının ve antrenörlerin kadroya alınma vakti geldi, hatta geçiyor bile" dedi.

Türkiye'nin dört bir yanından gelen kamuda 4/C statüsünde çalışan sözleşmeliler ile sözleşmeli spor uzmanı ve antrenörler, ellerinde taşıdıkları "Mali ve özlük haklarımız verilsin", "4/C'liler kadro istiyor", "4/C üvey evlat" ve "Ücret adaleti istiyoruz" yazılı dövizlerle Başbakanlık önünde toplanarak kadro taleplerini Hükümete iletti.
Burada grup adına bir açıklama yapan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, 4/B statüsünde çalışan 200 binden fazla personelin kadroya alınmasının memnuniyet verici olduğunu ifade ederek, aynı hakkın kamuda çalışan 4/C'liler ile sözleşmeli spor uzmanı ve antrenörlere de tanınmasını istedi.
Kamuda 4/A, 4/B ve 4/C olmak üzere farklı istihdam modellerinin bulunduğunu ifade eden Yazgan, "Büro Memur-Sen olarak kamudaki bu farklı istihdam modellerini yanlış buluyoruz çünkü bu farklılık kamu çalışanları arasında ayrımcılık yaratmaktadır. Bizler ayrımcılığa karşıyız. 4/B'lilerin kadroya alındığı gibi 4/C'lilerin de kadroya alınmasını istiyoruz" dedi.
Kamuda 45 BİN 4/C'li var
Başta TBMM, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, TÜİK olamk üzere birçok kamu kurumunda 45 binin üzerinde 4/C'li çalışan olduğunu ifade eden Yazgan, 4/C'lilerin iş güvencesi, askerlik dönüşü işe başlama, ücretsiz izin hakkı, eş, hastalık, eğitim nedeniyle atama, giyecek ve yiyecek yardımı gibi haklardan yararlanamadığını ifade etti.
Yazgan, kamu çalışanları arasında en çok mağdur edilen bir diğer grubun ise Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nde hizmet veren sözleşmeli spor uzmanları ve antrenörler olduğunu ifade ederek, 2001 yılında sözleşmeli olarak istihdam edilen spor uzmanları ile antrenörlere kadro sözü verildiğini ancak aradan geçen yıllara rağmen bu sözün hala yerine getirilmediğini savundu. Yazgan, bu çalışanlarında kadroya geçirilmesini talep ederek, sendika olarak 4/C'liler ile sözleşmeli spor uzmanı ve antrenörlerin mağduriyetlerinin ortadan kaldırılması için sürecin takipçisi olacaklarını belirtti.
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |

Türk Sağlık Senden 4/C lilere Kadro Başvurusu
Türk Sağlık-Sen, vekil ebe-hemşireler ile 4/C'lilerin de kadroya geçirilmesi için Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığına başvuru yaptı.
Sendikadan yayınlanan açıklamaya göre, başvuruda, 4 Haziran'da yayımlanan kanun hükmünde kararname ile sözleşmeli memurların kadroya atanmasının düzenlendiği anımsatıldı.
Kanun hükmünde kararnamede, hizmet sözleşmesi imzalamak suretiyle kamuda görev yapan 4/C'li personel ile vekil ebe-hemşirelerin bu kapsama alınmayarak mağdur edildikleri savunulan başvuruda, vekil ebe-hemşireler ile 4/C'lilerin kadroya geçme hakkından mahrum bırakılmasının Anayasa'nın "eşitlik" ilkesine aykırı olduğu belirtildi.
Başvuruda, söz konusu kamu çalışanlarının memur kadrosuna geçme hakkından faydalandırılmamasının, "her türlü hukuki-vicdani ve mantıkî temelden uzak bir uygulama olduğu, bu durumun aynı zamanda 'idarenin yeknesaklığı' ilkesine de ters düştüğü" görüşüne yer verildi.
Başvuruda, 4/C'liler ile vekil ebe-hemşirelerin de memur kadrosuna geçirilmesi için gerekli yasal değişikliğin ivedilikle yapılması talep edildi.
Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, sözleşmelileri kadroya geçiren kanun hükmünde kararnamede vekil ebe-hemşireler ile 4/C'lilerin kapsam dışı bırakılmasının ciddi bir eksiklik olduğunu belirtti. Kahveci, şunları kaydetti:
"Sendikamız, vekil ebe-hemşireler ile 4/C'lilerin de kadroya alınması için yoğun bir mücadele gösterecektir. Maliye Bakanlığı ile Devlet Personel Başkanlığına başvuru yaparak bu süreci başlattık. Bizim isteğimiz kamuda tüm çalışanlarının kadrolu olmasıdır. Bundan sonra da asla sözleşmeli personel alımı yapılmamalıdır"
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |

4/C lilerin ve Diğer Sözleşmeli Türleri Resmen Hüsrana Uğradı Umutları Boşa Çıktı
Hükümetin sözleşmelilere verdiği kadro sonrasında akıllarda soru işaretleri oluştu.4/C liler, sözleşmeli sanatçılar, taşeron elemanları, belediye, il özel idaresi ile birlik sözleşmelileri kendilerine neden kadro verilmediği sorusunda birleştiler.Hükümet geçici işçilere kadro verdiği dönemde de 4/C lilere ayrım uygulamıştı.44 bin 4/C li çalışan zor şartlarda geçimlerini sürdürmeye çalışırkan yılda 12 aç çalışıp normal kadrolu çalışan kadar ücret alan 4/B liler kadroya uygun görülürken, yılda 11 ay çalışıp düşük ücret alan 4/C liler neden dahil edilmedi anlaşılmıyor.Düşünmek gerek, acaba hangi sözleşmelinin kadroya daha çok ihtiyacı vardı 4/B limi 4/C limi???
Sözleşmeli personel ana istihdam şekli olarak kendini 2002 yılından itibaren gösterdi. Kendi yarattığı sorunun çözümüne dair iktidar kendisi beklenti yarattı. Bütün sözleşmeli personel kadroya alınacak umudu yaratıldı. Daha sonra Çalışma Bakanı, alınan yetki Kanununun buna müsait olmadığını, seçimden sonra kadro geçişinin yapılacağını ifade etti. Başbakan da seçimden sonra olacak sözünü birkaç kez tekrarladı. Gelen baskılar sonucu KHK yayınlandı.
KHK maalesef beklentileri karşılamadı. 4/C liler, Taşeron şirket elamanları, Mahalli İdarelerin 49. maddesine göre istihdam edilenlerin adeta Sitemizi yorum yoğmuruna tabi tuttuklarını ifade edebiliriz.
Başlıkta bahsedilen statülerde istihdam edilenlerin durumlarına uygun kadrolara atanmaması hala anlamış ve hatta anlayabilmiş değiliz. Keşke umut vermeselerdi. Daha planlı açıklamalar ve çalışmalar yapılsaydı.
Bu sebeple sendikaların konuyla ilgili tepkilerine ve personelin haklı mücadelelerine katılmaktayız.
Kamuhaber.Net
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |

Büro Memur Sen 4/C liler için Başbakanlık Önünde
4/B lilerin kadroya geçişini olumlu bulan ancak 4/C lilere kadro vermedikleri için Hükümetten 4/C lileride kadroya almalarını isteyen Büro Memur Sen Başbakanlık önünde eylem yapacak.
Büro Memur-Sen, 4-C'lilerin,spor uzmanlarının ve sözleşmeli antrenörlerin kadroya alınması için yarın başbakanlık önünde basın açıklaması yapacak.
Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen), 4-C’lilerin, spor uzmanlarının ve sözleşmeli antrenörlerin de kadroya alınmasını istiyor.
Büro Memur Sen, Başbakanlık önünde yapacağı basın açıklaması ile taleplerini ilgililere ve kamuoyuna duyuracak.
Büro Memur-Sen kamu çalışanları arasında ayrımcılık yapılmasına karşı çıkıyor.
4-B’lilerin kadroya alınmasını alkışlayan ancak bunu yeterli bulmayan Büro Memur-Sen, 4-C’lilerin, spor uzmanlarının ve sözleşmeli antrenörlerin de kadroya alınmasını istiyor.
Büro Memur-Sen bu talebini ilgililere ve kamuoyuna duyurmak için tüm teşkilatının yoğun katılımıyla bir basın açıklaması yapacak.
TARİH: 7 HAZİRAN 2011 SALI
YER: BAŞBAKANLIK ÖNÜ (GÜVENPARK)
SAAT: 10:30
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |

Sözleşmeliye Kadro Kimleri Kapsıyor 11 Soru 11 Cevap
Sözleşmeliye kadro düzenlemesi 4 Haziran 2011 tarihli mükerrer Resmi Gazetede yayımlandı. İlk yaptığımız değerlendirmede, düzenlemenin sadece 4/B ve 4924'e tabi olarak çalışanları kapsadığını belirtmiş, 5393/49. madde ve 5302/35. maddeye tabi olarak çalışanların kapsam dışında kaldığını belirtmiştik... Bugünkü dosyamızda ise bizlere gelen soruları yine sadece yayımlanan mevzuat bağlamında cevaplamaya çalışacağız.
Sosyal yardımlaşmada çalışan sözleşmeli personel dahil mi?
SYDF vakıflarında çalışan personel, 4857 sayılı İş Yasası uyarınca çalıştırılmaktadır. Yani bu kişiler işçidir. Bu nedenle, vakıflarda 4857 uyarınca, belirsiz süreli veya belirli süreli iş sözleşmeliyle çalışanlar kapsamda değildir. Bunlar memur kadrosuna atanamayacaktır.
2011/7 ile yerleşen Tarım Bakanlığı personeli dahil midir?
Soru 1- sayın yetkili dün itibariyle resmi gazetenin yayınlanmasından sonra patlak veren bazı sorunlar olmuştur. bizde bu madurlardan biriyiz biz 25 mayısta tarım bakanlığına 2011/7 atamasıyla yerleştirildik fakat 17 hazirana kadar verilen süre zarfında 6 haziranda sözleşme imzalayacağım fakat bazı arkadaslar il müdürlüklerine evraklar erken geldiği için cuma günü sözleşmelerini imzalamış ve göreve başlaya bilmiştir bu kişilerin kadroya geçeceği bizim ise geçemeyeceğimiz söylenmektedir. bu bir adaletsizliktir ve nasıl bir çözüm buluna bilir. aynı atamayla girenlerden bazı kişiler kadroya geçerken bizler geçemiyoruz
Soru 2-- SHÇEK in yapmış olduğu 4 B li sözleşmeli memur alımı sınavına katıldım. 175 tane sağlık memuru alınacaktı. Yapılan sınav sonucu 20 mayıs 2011 tarihinde Balıkesire yerleştirildiğim hususunda SHÇEK Genel Müdürlüğünce internet sitesinden tebligat yapıldı . İşe giriş için gereken evrakları 06.06.2011 tarihine kadar teslim etilmesi ilanen duyuruldu ve ben evrakları 03/06/2011 tarihinde SHÇEK Genel Müdürlüğüne teslim ettim. 04/06/2011 tarihinde Bakanlar Kurulunca 4 Bli personelin 657 ye göre kadroya geçirilmesi hakkından ben de faydalanabilecek miyim . Bu konuda Bilgilendirebilirseniz çok sevinirim
Soru 3-- Merhabalar. ben 3 haziranda sgk ya sözleşmeli programcı olarak atandım. 7 haziranda sözleşme imzalayacagım ce 8 inde iş başı yapacagım. Atamamın 4 haziran tarihinden önce olması sebebiyle sormak istedigim şu . 4b den 4 a ya geçiş ben ve benim gibileri kapsıyor mu ?-
CEVAP: Kadro düzenlemesi, 4 Haziran 2011 tarihi itibariyle görev yapan 4/B'lileri kapsamaktadır. Bu nedenle, 4 Haziran 2011 tarihinden sonra sözleşme imzalayıp göreve başlayacak olanlar, kadro düzenlemesinden yararlanamayacaktır.
Sözleşmeli arşiv uzmanı hangi unvanla memur kadrosuna atanacak?
- bir kamu kurumunda sözleşmeli arşiv uzmanı olarak görev yapıyorum. 4/A kadroya geçerken ünvanım arşiv uzmanı yoksa arşiv memuru olacak. ünvanım arşiv memuru olursa itiraz hakkım olur mu?
Daha önce de belirttiğimiz üzere, her sözleşmeli unvanın memur karşılığı bulunmamaktadır. "Arşiv uzmanı" unvanı bunlardan biridir. 632 sayılı KHK'nın birinci maddesi, birinci fıkrasında yer alan "bulunduğu pozisyon unvanıyla aynı unvanlı memur kadrosu olmaması halinde, 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ekli cetvellerde yer alan kadro unvanlarıyla sınırlı olmak ve sözleşmeli personel pozisyonlarına ilişkin vize cetvellerindeki nitelikler dikkate alınmak suretiyle Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığınca müştereken belirlenen memur kadrolarına" hükmü gereğince, bu durumdakilerin hangi unvana atanacağına Maliye Bakanlığı ve DPB karar verecektir.
Kadroya geçmek istemeyenlerin durumu
- Sayın memurlar net çalışanları. SGK da sözleşmeli olarak çalışmaktayım.Bilindiği gibi bizler kadroya geçtik ama bir kaç arkadaşımız ellerinde KPSS puanları olduğu için ve başka kuruma atanmak istedikleri için kadroya geçmek istememekteler. Bu arkadaşlarımız kadrolu için başvuru yapmazlarsa sözleşmeli olarak kalmaya devam mı edecekler yoksa istifa etmeleri mi gerekecek..
KHK'daki hükme göre, kadroya geçiş, ancak sözleşmeli personelin yazılı talebine bağlıdır. Yazılı olarak talepte bulunmayanlar, kadroya geçmeyecektir. Bunlar sözleşmeli olarak çalışmaya devam edecektir.
Ben şuan teknisyenim, ancak önlisans mezunu oldum. Memur kadrosuna tekniker olarak atanır mıyım?
- İyi çalışmalar. Benim şöyle bir sorum olacak bilgilendirirseniz sevinirim. 657-4b teknisyen olurak çalışmaktayım. iki yıllık meslek yuksekokul mezunuyum yani aslında teknikerim şimdi kadroyo geçerken tekniker olarak geçebilirmiyim.teşekkürler.
Sözleşmeli personel, eğer kamuda karşılığı var ise mevcut unvanları ile atanacaktır. Teknisyen unvanının kamuda karşılığı vardır. Bu nedenle, teknisyen unvanıyla memur kadrosuna atanacaksınız.
Düzenleme, KİT'lerdeki sözleşmeli personeli kapsıyor mu?
- Acaba sözleşmelilerin kadroya alınması husundaki khk biz 399a tabi çalışan sözleşmelileride kapsıyor mu?Buna ilişkin bir açıklama yayınlarsanız aklımızdaki problemleri gidermiş olacaksınız.Şimdiden teşekkür ediyorum.Saygılarımla.
KİT'lerde 3 tip personel bulunmaktadır. Memurlar, 399'a tabi sözleşmeliler ve işçiler... Kadro düzenlemesi her tip sözleşmeliyi değil sadece 4/B'li statüsünde çalışanları kapsamaktadır. Bu nedenle, KİT'lerde 399'a tabi sözleşmeli olarak çalışanların memur kadrosuna atanması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.
Doğum iznindeyim. İznimi sonlandırıp, göreve başlayabilir miyim?
- doğum izni sonrası ücretsiz izine ayrıldım.ücretsiz izinim haziran sonunda bitecek.göreve geri dönmek için hangi işlemleri yapmalıyım.kadrolu öğretmenim.
Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların "Yeniden hizmete alınma" başlıklı ek 1. maddesinde "b) Doğum sebebiyle hizmet sözleşmesini feshedenlerin, doğum izninin bitiminden itibaren en geç bir yıl; askerlik sebebiyle hizmet sözleşmesi feshedilenlerin ise terhis tarihinden itibaren en geç otuz gün içinde yeniden istihdam edilmek üzere ayrıldığı kurumuna yazılı talepte bulunması," hükmü yer almaktadır. Madde metni, "en geç bir yıl" dediği için doğum izninde bulunan sözleşmeli personelin, bu iznini kesmesi mümkündür. Ancak şunu belirtmek gerekmektedir. Kadro düzenlemesi zaten askerde olan veya doğum izninde olanların haklarını korumuş ve bunların, görev geri döndükten sonra 1 ay içinde yazılı olarak başvurmak kaydıyla memur kadrolarına atanabileceğini düzenlemiştir.
Ek ders ücreti karşılığında çalışanlar kapsamda mı?
- ben ücretli öğretmenim ve ücretli öğretmenlik 4c sayılmıyor danıştay kararıyla. bu durumda bizlerde 4b liler gibi kadroya başvurabilecez mi. ayın belirli günleri yada günün belirli saatleri değil bizde tıpkı 4b li gibi tam gün çalşıyoruz. acele cevap verirseniz sevinirim
Düzenleme, ek ders ücreti karşılığında çalışan öğretmenleri kapsamamaktadır. Sadece 4/B'ye tabi olarak çalışanları kapsamaktadır.
Kadroya geçersem, nakil durumum ne olur?
- 2010 KPSS B grubu sınavına katılarak Sosyal Güvenlik Kurumunun Ekim 2010'da almış olduğu sözleşmeli kadrosuna yerleştim. "Sözleşmelilerin Kadroya Geçirilmesini dair KHK" ile birlikte kadroya geçebilme hakkını elde ettim. Sormak istediğim soru: Ben şuan SGK'da kadroya geçmek için dilekçe versem ve kadroya geçirilsem. 20 Haziran atamalarında da başka bir kuruma atamam yapılsa SGK'dan ayrılabilir miyim ayrılabilirsem de nasıl bir yol izlemem gerekir.
Daha önce yapmış olduğumuz açıklamalarda şunu belirtmiştik. KPSS tercih işlemlerinde; Memur olarak çalışanlar sözleşmeli bir pozisyona atandığında veya sözleşmeli olarak çalışanlar memur kadrolarına atanmaya hak kazandığında, hiçbir sınırlama olmaksızın, yeni görevlerine geçebilir. Ancak memur kadrosunda çalışan birisinin, KPSS tercih işlemleri ile yeniden bir memur kadrosuna atanmaya hak kazandığında, bu kez direkt geçememektedir. Çalıştığı kurumun, geçişe onay vermesi gerekmektedir. Kamu kurumunca, geçişe onay verilmezse, yeni göreve geçilemez.
Sizin sorunuza gelince; 20 Haziran'da başvuruları alınacak 2011/1 KPSS tercih işlemlerinde memur ve 399'a tabi sözleşmeli pozisyonlar yer alacaktır. Eğer 632 sayılı KHK kapsamında, dilekçe verip memur kadrosuna atanırsanız ve 2011/1 KPSS tercih işlemlerinde yine memur kadrosuna atanmaya hak kazanırsanız, bu halde geçiş için mutlak surette SGK'nın onay vermesi gerekmektedir. Ancak, tercih kılavuzunda yer alacak olan 399'a tabi sözleşmeli pozisyonları tercih edip yerleşmeniz halinde, bu kez geçiş için SGK onayına gerek bulunmamaktadır.
5620 ile geçici işçi iken sözleşmeli olanların durumu
21 nisan 2007 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 5620 sayılı kanuna göre, geçici işçilerin bir kısmı sürekli işçi kadrosuna bir kısmı sözleşmeli pozisyona geçirilmiştir.
- 5620 sayılı Kanunun 2. maddesine göre, genel bütçeli kurumlardaki geçici işçiler 657 sayılı Kanunun 4/B hükümlerine göre sözleşmeli pozisyona atanmıştır. Bunlar kapsamdadır.
- Yine 5620 sayılı Kanunun 2. maddesine göre KİT'lerdeki geçici işçiler sürekli işçi kadrolarına geçirilmiştir. İşçi statüsü kapsamda değildir.
- İl özel idareleri ve belediyelerdeki geçici işçiler ise, 5393 sayılı Belediye Kanunun 49. maddesinin 3. fıkrası uyarınca sözleşmeli personel pozisyonlarına atanmıştır. Dolaysıyla bunlar da kapsamda değildir.
Sözleşmesi feshedilip, dava açanların durumu
- 657/4b li olupta söleşmeleri feshedilerek işten çıkakarılıpta mahkemeye veren ve mahkemeleri devam eden sözleşmeliler bu yasadan nasıl yararlanacak.bununla ilgili bilgi verirseniz çok memnun olurum.cevabınız için şimdiden teşekkürler.
4/B'li olarak çalışmakta iken sözleşmesi fesih edilip, fesih edilme işlemine karşı dava açanlar, eğer açtıkları davayı kazanırlarsa, memur kadrolarına atanabilecektir.
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |

Kesk Başkanı 4/C lilere Yine Kadro Yok
Seçim öncesi sözleşmeli personele kadro yolu açıldı ama on binlerce 4/C li görmezden gelindi.
Hükümet, seçimlere 1 hafta kala sözleşmeli personele kadro yolunu açan Kanun Hükmünde Kararname’yi (KHK) çıkardı. KESK Başkanı Döndü Taka Çınar, yaklaşık 44 bin 4-C’li personelin kapsam dışında bırakıldığına dikkat çekerek, “Sözleşmeliler arasında ayrımcılık yapılmıştır” dedi. Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası (Dev Sağlık-İş) Başkanı Arzu Çerkezoğlu da güvencesiz çalıştırılan 150 bin taşeron sağlık çalışanına dikkat çekti.
Sözleşmelilerle ilgili KHK haberini dün ilk olarak Devlet Bakanı Bülent Arınç duyurdu. Arınç, “4-B’li arkadaşların kadroya alınması ile ilgili KHK, Resmi Gazete’nin bugünkü (dünkü) mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi” dedi. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren KHK ile Devlet Memurları Yasası’na geçici madde eklendi. Maddeden yararlanacaklar ve süreç şöyle:
“Devlet Memurları Yasası’nın 4. maddenin (B) fıkrası ve 4924 sayılı Eleman Temininde Güçlük Çekilen Yerlerde Sözleşmeli Sağlık Personeli Çalıştırılması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun uyarınca vizelenmiş veya ihdas edilmiş sözleşmeli personel pozisyonlarında bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte çalışmakta olan ve 48. maddede belirtilen genel şartları taşıyanlardan otuz gün içinde yazılı olarak başvuranlar, pozisyonlarının vizeli olduğu teşkilat ve birimde, bulunduğu pozisyon unvanıyla aynı unvanlı 190 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye ekli cetvellerde yer alan memur kadrolarına, bulunduğu pozisyon unvanıyla aynı unvanlı memur kadrosu olmaması halinde, 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ekli cetvellerde yer alan kadro unvanlarıyla sınırlı olmak ve sözleşmeli personel pozisyonlarına ilişkin vize cetvellerindeki nitelikler dikkate alınmak suretiyle Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı’nca müştereken belirlenen memur kadrolarına, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren altmış gün içinde kurumlarınca atanacaklar.”
Sözleşmeli olarak çalışmaktayken maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce görevlerinden ayrılanlardan ilgili mevzuatına göre yeniden hizmete alınma şartlarını kaybetmemiş olanlar hakkında da bu madde hükümleri uygulanacak. Aile hekimliği uygulamasında görev alanlar hakkında görevlerinden ayrılmalarına gerek kalmaksızın bu madde hükümleri geçerli olacak.
Memur kadrolarına atananların, sözleşmeli personel pozisyonlarında geçirdikleri hizmet süreleri, öğrenim durumlarına göre yükselebilecekleri dereceleri aşmamak kaydıyla kazanılmış hak aylık derece ve kademelerinin tespitinde değerlendirilecek. Bu kişiler, atandıkları kadronun mali ve sosyal haklarına göreve başladığı tarihi takip eden aybaşından itibaren hak kazanacak ve önceki pozisyonlarında aldıkları mali ve sosyal haklar hakkında herhangi bir mahsuplaşma yapılmayacak.
Memur kadrolarına atananlara iş sonu tazminatı ödenmeyecek. Bu personelin önceden iş sonu tazminatı ödenmiş süreleri hariç iş sonu tazminatına esas olan toplam hizmet süreleri, Emekli Sandığı Yasası uyarınca ödenecek emekli ikramiyesine esas toplam hizmet süresinin hesabında dikkate alınacak.
KESK Başkanı Döndü Taka Çınar, düzenlemenin 4-C’lileri kapsamadığına dikkat çekti. Çınar, “Sözleşmeliler arasında ayrımcılık yapılmış. 4-C’liler kadro dışında bırakılmış” dedi. Çınar, 4-C kapsamında istihdam edilmiş yaklaşık 44 bin geçici personel olduğunu vurguladı
‘Taşeronlarla ilgili bir çalışma yok’
Düzenlemenin hemen seçim öncesinde yapıldığına dikkat çeken Çınar, “Seçime 5 kala bunun yapılması, devlet olanaklarının seçime dönük kullanılması demek” diye konuştu. Çınar, sözleşmelilere kadro yolu açılırken, hükümetin Türk-İş yönetimini kamu toplu iş görüşmeleri kapsamında Trabzon’a “ayağına çağırdığını”, bu tavrıyla “çok da çalışan dostu olmadığını” gösterdiğini belirtti.
Dev Sağlık-İş Başkanı Çerkezoğlu, hükümetin taşeron çalışanlarla ilgili adım atmadığına dikkat çekti. En yaygın taşeron çalıştırmanın sağlık alanında olduğunu dile getiren Çerkezoğlu, “Hükümet seçim öncesinde altında popülist politikalar uyguluyor, ancak gerçekten güvencesiz çalıştırmayı ortadan kaldırmak istiyorsa sağlıkta 150 bine ulaşan taşeron çalışanlara güvenceli iş olanakları sağlamalı. İyileştirme yapılacaksa mutlaka taşeron çalışanları da kapsamalı” diye konuştu.
Haberimizi Paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Paylaş | |